Лига на Шампиони

И Металург го кажа својот термин за средбата со Горење во ЕХФ Купот

19.10.2019

Горење Велење прв го објави терминот за првиот натпревар со Металург во третото коло на ЕХФ Купот. Словенците средбата ја закажаа на 16 ноември, со почеток во 20...

читај повеќе >

Горење ја одреди датата за првата средба со Металург во ЕХФ Купот

16.10.2019

Екипата на Горење Велење, која ждрепката ни ја додели за противник во третото коло на ЕХФ Купот, веќе денеска ја објави датата и сатницата за првата меѓусебна средба со...

читај повеќе >

Зоран Кастратовиќ: Мислам дека Металург има добри шанси во двомечот со Горење Велење

15.10.2019

Новиот тренер на Металург, Зоран Кастратовиќ, начелно е задоволен од противникот што го добивме со ждрепката за третото коло во ЕХФ Купот. “Горење Велење, слично на Металург,...

читај повеќе >

Горење Велење е последната пречка за Металург пред групната фаза во ЕХФ Купот

15.10.2019

Во Виена се извлечени двојките за третото коло во ЕХФ Купот, последно пред групната фаза во ова второ по квалитет европско ракометно натпреварување. Металург доби мошне...

читај повеќе >

Познат е составот на двата шешира за утрешната ждрепка во ЕХФ Купот

14.10.2019

Утре во Виена, со почеток во 11 часот, ќе се влече ждрепката за третото коло на ЕХФ Купот, последно пред групната фаза во ова натпреварување. Дел од ждрепката е и Металург, кој е...

читај повеќе >

Познати се сите потенцијални противници на Металург во 3. коло на ЕХФ Купот

13.10.2019

Со реванш натпреварите од второто коло, одиграни вчера и денес, станаа познати сите потенцијални противници на Металург во третото коло на ЕХФ Купот. По елиминацијата на...

читај повеќе >

Познати се клубовите што побараа вајлд-карта за настап во Лигата на шампионите

13.06.2019

ЕХФ ги објави имињата на клубовите што побараа вајлд-карта за настап во Лигата на шампионите. Конкуренцијата е силна: Металург – Македонија Еурофарм Работник –...

читај повеќе >

РК Металург повторно аплицира за вајлд-карта за настап во Лигата на шампионите

11.06.2019

РК Металург ја извести РФМ дека ќе аплицира за добивање на вајлд-карта, која обезбедува место во Лигата на шампионите. Крајниот рок за аплицирање истекува утре. Со тоа нашиот...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 11. коло на Лигата на шампионите. Табели

10.02.2019

Со денешните три средби, комплетирано е 11. коло од групната фаза на Лигата на шампионите во групите “А“ и “Б“. Мотор Запорожје го изненади тимот на Фленсбург, Загреб ги освои...

читај повеќе >

Резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

10.02.2019

Денеска се одиграни три средби во групата “А“, во кои видовме пораз на Барселона, тесна победа на Киелце и веќе втора победа на актуелниот шампион...

читај повеќе >