Лига на Шампиони

Трите засилувања на Металург ЕХФ ги смести во Топ 10 “задоцнети“ засилувања во Лигата на шампионите

02.11.2018

Пред почетокот на шестото коло во Лигата на шампиони, ЕХФ ја објави својата листа на најдобри “задоцнети“ засилувања во најквалитетното клупско ракометно натпреварување...

читај повеќе >

Металург денеска ги претстави сите свои засилувања

02.11.2018

По прес-конференцијата по повод претстојниот натпревар со екипата на Чеховски Медведи, Металург ги претстави трите свои засилувања стекнати во паузата, пред продолжението...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Очекувам добар натпревар, Металург е гладен за победи

02.11.2018

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод неделниот натпревар во Лигата на шампионите, против екипата на Чеховски Медведи. Своите видувања ги изложи тренерот на...

читај повеќе >

Металург се засили со двајца нови ракометари

02.11.2018

По Словенецот Александар Шпенде, Металург во своите редови доведе уште двајца ракометари кои настапуваат на позиции среден и лев бек. Се работи за Словенецот Миха Пучник (30...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

31.10.2018

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција по повод натпреварот меѓу екипите на РК Металург и на Чеховски Медведи, во рамките на шестото коло на Лигата на...

читај повеќе >

Александар Шпенде потпиша за Металург

16.10.2018

Денеска се завршени сите формалности и словенечкиот ракометар Александар Шпенде потпиша за Металург. Шпенде (25 г., 197 см., 93 кг.) е ракометар кој игра на позиција лев бек и доаѓа...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 5. коло на Лигата на шампионите

15.10.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. За жал, ниту во...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на петтото коло на Лигата на шампионите

15.10.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на петтото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете...

читај повеќе >

Халил Јагањац се искачи на петтото место на листата на стрелци во Лигата на шампионите

15.10.2018

Со седумте гола постигнати на средбата против Чеховски Медведи, Халил Јагањац стигна до бројката од 32 гола и го продолжи напредувањето кон врвот на листата на стрелците во...

читај повеќе >

Комплетни резултати од петтото коло на Лигата на шампионите. Табели

15.10.2018

Зад нас е петтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, во кое Металург го доживеа својот петти пораз, овој пат на гостувањето кај екипата на Чеховски...

читај повеќе >