Лига на Шампиони

Данило Брестовац: Победата е целосно заслужена

04.11.2018

По натпреварот Металург - Чеховски Медведи се одржа редовна прес-конференција. Сосема разбирливо, двајцата тренери беа во различно расположене и нивните изјави беа...

читај повеќе >

Металург го “скрши мразот“ и во Лигата на шампионите

04.11.2018

Веднаш по првата победа во СЕХА-лигата, Металург победи и во Лигата на шампионите, откако денеска го совлада тимот на Чеховски Медведи, со резултат 25:24 (16:10). Победата е...

читај повеќе >

Познати се составите на Металург и на Чеховски Медведи за денешната средба

04.11.2018

Со почеток во 17 часот, во ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“ денеска ќе се одигра средбата од шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, меѓу екипите на Металург и...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

04.11.2018

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција, по повод натпреварот РК Металург - Стеауа Букурешт во рамките на СЕХА-лигата. Оваа средба ќе се одигра в среда,...

читај повеќе >

Денешни резултати во Лигата на шампионите

04.11.2018

Денеска се одиграни осум средби во рамките на шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Вардар без поголеми проблеми го совлада тимот на Мешков Брест, додека...

читај повеќе >

Утре почнува шестото коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

02.11.2018

По кратката пауза, поради ЕХФ неделата, продолжува натпреварувањето во Лигата на шампионите. Продолжува со шестото коло, со кое Металург ќе влезе во втората половина од...

читај повеќе >

Трите засилувања на Металург ЕХФ ги смести во Топ 10 “задоцнети“ засилувања во Лигата на шампионите

02.11.2018

Пред почетокот на шестото коло во Лигата на шампиони, ЕХФ ја објави својата листа на најдобри “задоцнети“ засилувања во најквалитетното клупско ракометно натпреварување...

читај повеќе >

Металург денеска ги претстави сите свои засилувања

02.11.2018

По прес-конференцијата по повод претстојниот натпревар со екипата на Чеховски Медведи, Металург ги претстави трите свои засилувања стекнати во паузата, пред продолжението...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Очекувам добар натпревар, Металург е гладен за победи

02.11.2018

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод неделниот натпревар во Лигата на шампионите, против екипата на Чеховски Медведи. Своите видувања ги изложи тренерот на...

читај повеќе >

Металург се засили со двајца нови ракометари

02.11.2018

По Словенецот Александар Шпенде, Металург во своите редови доведе уште двајца ракометари кои настапуваат на позиции среден и лев бек. Се работи за Словенецот Миха Пучник (30...

читај повеќе >