Лига на Шампиони

(Видео) Стефан Додиќ е најмладиот стрелец во историјата на Лигата на шампионите

14.10.2018

Средбата со Чеховски Медведи уште еднаш покажа дека Металург најдобро работи со младите ракометари. Нашиот Стефан Додиќ, со двата гола постигнати на оваа средба, стана...

читај повеќе >

Комплетни денешни резултати во Лигата на шампионите

13.10.2018

Денеска во Лигата на шампионите се одиграни шест средби од петтото коло на групната фаза. Во нашата група “Ц“ се одиграни сите три средби. Металург загуби во Чехово, додека...

читај повеќе >

Металург поразен во Чехово

13.10.2018

Металург ја загуби и средбата од петтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. На гостувањето во Чехово, загубивме од екипата на Чеховски Медведи, со резултат 33:25...

читај повеќе >

Данило Брестовац нема да може да го води Металург на средбата со Чеховски Медведи

13.10.2018

Судот на ЕХФ го казни тренерот на Металург Данило Брестовац со суспензија на еден натпревар, поради црвениот картон добиен на средбата со Силкеборг во минатото коло на...

читај повеќе >

Металург замина за Русија

12.10.2018

Ракометарите на Металург денеска рано изутрина заминаа за Бугарија, од каде во 15.40 часот ќе имаат лет за Москва. На московскиот аеродром Шереметјево нашите ракометари ќе...

читај повеќе >

Денеска почнува 5. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

10.10.2018

Денеска се игра еден натпревар, со кој почнува петтото коло на Лигата на шампионите. Екипата на Филип Талески, Р.Н.Левен, ќе се обиде да го заборави поразот од Вардар во...

читај повеќе >

(Видео) Халил Јагањац е прогласен за најдобар играч на 4. коло на Лигата на шампионите

10.10.2018

Ракометарот на Металург Халил Јагањац е прогласен за најдобар ракометар на четвртото коло на Лигата на шампионите. Металург ја загуби средбата со Силкеборг, но играта на...

читај повеќе >

Ајде да гласаме за нашиот Халил Јагањац

08.10.2018

Првпат во досегашните четири кола во Лигата на шампионите ракометар на Металург да се најде во идеалниот тим на колото. Халил Јагањац тоа го заслужи со канонадата од десет...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 4. коло на Лигата на шампионите

08.10.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. За жал, ниту во...

читај повеќе >

Халил Јагањац во идеалниот тим на 4. коло на Лигата на шампионите

08.10.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на четвртото коло на Лигата на шампионите, а во него се место за нашиот Халил Јагањац, кој е прогласен за најдобар лев бек во лигата во ова коло....

читај повеќе >