Лига на Шампиони

Халил Јагањац се пробива кон врвот на листата на стрелците во Лигата на шампионите

08.10.2018

Со денеска постигнатите десет гола, Халил Јагањац дојде до бројката од 25 гола во досегашниот тек на Лигата на шампионите. Ако до ова коло тој заостануваше зад најдобрите...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на Лигата на шампионите. Табели

08.10.2018

Заврши четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Резултати: Група “А“: Киелце – Кристијанштад   33:31 (17:12) Барселона – Монпелје   35:27 (18:13) Мешков Брест...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Црвениот картон го добив за…сарказам

07.10.2018

Иако се доби впечаток дека црвениот картон Данило Брестовац го доби поради приговор на судиска одлука, вистината сепак е поинаква. “Најпрво добив две минути од делегатот,...

читај повеќе >

И во Данска второто полувреме го реши натпреварот меѓу Силкеборг и Металург

07.10.2018

Во Силкеборг (Данска) заврши средбата од четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. И на овој натпревар се повтори сето тоа што постојано го гледаме на средбите...

читај повеќе >

(Фото) Наш навивач од Хановер дојде во Данска да навива за Металург

07.10.2018

Наш навивач од Хановер пропатува околу 500 км за да се запознае со ракометарите на Металург и да го проследи утрешниот натпревар со Силкеборг. Во знак на признание,...

читај повеќе >

Комплетни резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

06.10.2018

Денеска во Лигата на шампионите се одиграни дури 10 средби од четвртото коло. Две средби се одиграни во рамките на групата “Ц“, во која се натпреварува Металург. Во Прешов се...

читај повеќе >

Металург отпатува за Данска

05.10.2018

Металург отпатува за Данска, каде в недела ќе го одигра натпреварот од четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, против екипата на Силкеборг. Металург вечерва...

читај повеќе >

Почна 4. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

04.10.2018

Со денешните две средби, почна четвртото коло од групната фаза на Лигата на шампионите. По два порази, Фленсбург на свој терен ја совлада екипата на Мотор Запорожје, кај која...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 3. коло на Лигата на шампионите

01.10.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. За жал, ниту во...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 3. коло на Лигата на шампионите

01.10.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на третото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим на...

читај повеќе >