Лига на Шампиони

Металург замина за Русија

12.10.2018

Ракометарите на Металург денеска рано изутрина заминаа за Бугарија, од каде во 15.40 часот ќе имаат лет за Москва. На московскиот аеродром Шереметјево нашите ракометари ќе...

читај повеќе >

Денеска почнува 5. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

10.10.2018

Денеска се игра еден натпревар, со кој почнува петтото коло на Лигата на шампионите. Екипата на Филип Талески, Р.Н.Левен, ќе се обиде да го заборави поразот од Вардар во...

читај повеќе >

(Видео) Халил Јагањац е прогласен за најдобар играч на 4. коло на Лигата на шампионите

10.10.2018

Ракометарот на Металург Халил Јагањац е прогласен за најдобар ракометар на четвртото коло на Лигата на шампионите. Металург ја загуби средбата со Силкеборг, но играта на...

читај повеќе >

Ајде да гласаме за нашиот Халил Јагањац

08.10.2018

Првпат во досегашните четири кола во Лигата на шампионите ракометар на Металург да се најде во идеалниот тим на колото. Халил Јагањац тоа го заслужи со канонадата од десет...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 4. коло на Лигата на шампионите

08.10.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. За жал, ниту во...

читај повеќе >

Халил Јагањац во идеалниот тим на 4. коло на Лигата на шампионите

08.10.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на четвртото коло на Лигата на шампионите, а во него се место за нашиот Халил Јагањац, кој е прогласен за најдобар лев бек во лигата во ова коло....

читај повеќе >

Халил Јагањац се пробива кон врвот на листата на стрелците во Лигата на шампионите

08.10.2018

Со денеска постигнатите десет гола, Халил Јагањац дојде до бројката од 25 гола во досегашниот тек на Лигата на шампионите. Ако до ова коло тој заостануваше зад најдобрите...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на Лигата на шампионите. Табели

08.10.2018

Заврши четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Резултати: Група “А“: Киелце – Кристијанштад   33:31 (17:12) Барселона – Монпелје   35:27 (18:13) Мешков Брест...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Црвениот картон го добив за…сарказам

07.10.2018

Иако се доби впечаток дека црвениот картон Данило Брестовац го доби поради приговор на судиска одлука, вистината сепак е поинаква. “Најпрво добив две минути од делегатот,...

читај повеќе >

И во Данска второто полувреме го реши натпреварот меѓу Силкеборг и Металург

07.10.2018

Во Силкеборг (Данска) заврши средбата од четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. И на овој натпревар се повтори сето тоа што постојано го гледаме на средбите...

читај повеќе >