Лига на Шампиони

Фотогалерија од средбата Металург – Татран Прешов

30.09.2018

Металург денеска ја одигра средбата од третото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, против екипата на Татран Прешов. Во текот на две третини од средбата бевме...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 3. коло на Лигата на шампионите. Табели

30.09.2018

Со денешните шест средби, комплетирано е третото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург играше добро во две третини од средбата со Татран Прешов, но на...

читај повеќе >

Данило Брестовац: На натпреварот против Татран видов и многу позитивни елементи

30.09.2018

По натпреварот од третото коло на Лигата на шампионите, против екипата на Татран Прешов, се одржа редовна прес-конференција на која своите видувања ги кажаа тренерите на...

читај повеќе >

Десет “црни“ минути доволни за нов пораз на Металург

30.09.2018

Металург уште еднаш е поразен во Лигата на шампионите, откако денеска не успеа во дуелот од третото коло против екипата на Татран Прешов. Металург беше рамноправен, а на...

читај повеќе >

Денешни резултати од Лигата на шампионите

30.09.2018

Денеска се одграни пет средби од третото коло на групната фаза на Лигата на шампионите и во сите пет средби славеа гостинските екипи. Вардар го изненади Веспрем, Силкеборг,...

читај повеќе >

Славко Голужа: Не чека тежок натпревар со Металург

29.09.2018

Татран Прешов е следниот противник на Металург во Лигата на шампионите. Овој натпревар се игра утре во С.Ц. “Јане Сандански“, каде Меалург првпат во својата историја ќе ја...

читај повеќе >

Денеска пет натпревари во Лигата на шампионите

29.09.2018

Со денешните пет натпревари, продолжува третото коло на Лигата на шампионите. Два од нив се играат во рамките на нашата “Ц“ група, а во нив Чеховски Медведи ќе го пречека...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Татран Прешов е екипа со која можеме да се надигруваме

28.09.2018

Металург денеска одржа прес-конференција пред неделната средба со екипата на Татран Прешов, во рамките на третото коло на Лигата на шампионите. Своите видувања за...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

27.09.2018

Почитувани, РК Металург ве кани на прес-конференција, по повод натпреварот РК Металург -  РК Татран Прешов од третото коло на Лигата на шампионите. Овој натпревар ќе се...

читај повеќе >

Денешни резултати во Лигата на шампионите

27.09.2018

Во рамките на третото коло, денеска во Лигата на шампионите се одиграни три средби. Р.Н.Левен му го нанесе првиот пораз на Мешков Брест, Динамо Букурешт минимално го совлада...

читај повеќе >