Топ Вести

Македонско Првенство

Комплетирани се првите плејоф и плејаут кола во првенството на Македонија. Резултати и табели

24.03.2018

Комплетирано е првото плејоф-коло во првенството на Македонија. Металург и Вардар беа убедливи против екипите на Тинекс Пролет и Охрид, додека битолската пресметка повторно...

читај повеќе >

Победнички почеток на Металург на плејоф-натпреварите

24.03.2018

Металург со победа ги почна натпреварите од плејофот на првенството на Македонија, откако во првото коло го совлада тимот на Тинекс Пролет, со резултат 35:26 (17:11). По почетното...

читај повеќе >

Шампионската титула ќе се додели во Автокоманда

20.03.2018

Денешната ждрепка за плејоф-фазата во првенството на Македонија сакаше шампионската титула да се додели во Автокоманда и тоа во јуни месец. Имено, тогаш Металург и Вардар ќе...

читај повеќе >

Познато е со колку бодови екипите ќе ја почнат плејаут-фазата во домашното првенство

19.03.2018

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на првенството на Македонија, истото понатаму се дели на две групи. Најдобрите четири, засилени со Металург и со Вардар,...

читај повеќе >

Заврши регуларниот дел на машката Суперлига. Конечна табела

18.03.2018

Со комплетирањето на 18. коло, заврши регуларниот дел на машката ракометна Суперлига. . Резултати од 18. коло: Еурофарм Работник - Вардар Јуниор  29:22 (17:10) Радовиш - Прилеп ...

читај повеќе >

Натпреварите во машката Суперлига продолжуваат во март

03.02.2018

Машката ракометна Суперлига со натпреварите од вториот дел на сезоната ќе продолжи на 3 и 4 март. За комплетирање на првиот дел од сезоната останаа да се доиграат уште 4 кола, а...

читај повеќе >

Новата сезона во првенството на Македонија почнува на 16 септември

17.06.2017

На вчерашната годишна конференција на клубовите решено е натпреварувачката сезона во првенството на Македонија да почне во средината на септември, па првото коло ќе се...

читај повеќе >

Металург со победа ја заврши сезоната

30.05.2017

Ракометарите на Металург со победа ставија крај на тековната сезона, во која во домашното првенство забележаа девет победи и само еден пораз, кој за жал стана решавачки во...

читај повеќе >

Металург го “скроти“ Борец во второто полувреме

27.05.2017

Во претпоследното коло од плејофот на македонското првенство во Автокоманда гостуваше тимот на Борец, кој во претходните осум кола не успеа да освои ниту еден бод. Иако се...

читај повеќе >

Рутинска победа на Металург во Охрид

24.05.2017

Во осмото коло на плејоф-фазата Металург во Охрид славеше против истоимената екипа, со резултат 30:24 (16:11). Ова е седма победа на нашите ракометари, кои ја обезбедија втората...

читај повеќе >