Македонско Првенство

Металург го совлада Пелистер

14.05.2017

Во седмото коло од македонската Суперлига во Автокоманда гостуваше битолски Пелистер, предводен од својот нов тренер Стевче Алушовски. Оваа средба, значајна за нашиот тим,...

читај повеќе >

Металург сепак немаше сили за успех против моќниот Вардар

11.05.2017

Металург проба, но не успеа. Вардар денеска беше пресилен за нашиот тим и заслужено се најде на чекор од новата титула во првенството на Македонија. Металург на почетокот...

читај повеќе >

Металург ќе се обиде повторно да го изненади фаворизираниот Вардар

11.05.2017

Ракометарите на Металург вечерва (20.30 часот, пренос на ТВ Телма), во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, ќе му гостуваат на учесникот на годинешниот фајналфор во Лигата на...

читај повеќе >

Повторно променет терминот за средбата Вардар – Металург

09.05.2017

Во последен момент повторно е променет терминот за средбата Вардар - Металург. По барање на телевизија Телма, која директно ќе ја пренесува оваа средба, Вардар и Металург...

читај повеќе >

Познат е терминот за средбата Вардар – Металург

08.05.2017

Средбата од 6. плејоф-коло меѓу екипите на Вардар и на Металург, која ќе се игра во СЦ “Јане Сандански“ на 11 мај, е закажана со почеток во 19 часот. Оваа средба најверојатно ќе...

читај повеќе >

Вардар и Металург ќе играат на 11 мај

28.04.2017

Средбата од 6-тото плејоф-коло, меѓу екипите на Вардар и на Металург ќе се игра на 11 мај во СЦ “Јане Сандански“. Сатницата за овој најверојатно решавачки натпревар за...

читај повеќе >

Металург подобар и од Еурофарм Работник

25.04.2017

Со натпреварот против екипата на Еурофарм Работник, Металург ја заврши првата половина од плејофот во првенството на Македонија. Ја завршивме успешно, со пет победи и...

читај повеќе >

Од утре Металург им се враќа на обврските во домашното првенство

24.04.2017

По кратката пауза посветена на Купот на Македонија, од утре Металург им се враќа на обврските во домашното првенство. Утре во Автокоманда се игра средбата од петтото...

читај повеќе >

Борец храбар и упорен, но бодовите сепак за Металург

13.04.2017

Металург вечерва гостуваше во Велес, каде во рамките на четвртото плејоф-коло се сретна со екипата на Борец. Иако домашниот состав во претходните три кола доживеа три порази,...

читај повеќе >

Во Автокоманда падна и Охрид

08.04.2017

Во рамките на третото коло на плејофот во македонското првенство, во Автокоманда денеска се сретнаа двете непоразени екипи по првите две одиграни кола, Металург и Охрид....

читај повеќе >