Македонско Првенство

Силен отпор на Металург против шампионскиот тим на Вардар

30.05.2018

Во Автокоманда вечерва се одигра средбата од последното коло на плејоф-групата во која Металург го пречека старо-новиот шампион на Македонија Вардар. Оваа средба апсолутно...

читај повеќе >

Екипите на Металург утре ги играат натпреварите од последните кола

29.05.2018

Металург и Металург 2 утре ги играат натпреварите од последните кола во плејоф и во плејаут групите. РК Металург во Автокоманда ќе ја нагости екипата на Вардар. Оваа средба,...

читај повеќе >

Комплетирано е 9. коло во плејоф-групата во првенството на Македонија. Табела

27.05.2018

Со вчерашниот натпревар Еурофарм Работник - Охрид, комплетирано е 9. коло во плејоф-групата во првенството на Македонија. Во пресрет на последното коло во првенството на...

читај повеќе >

Meталург го надигра и Пелистер

25.05.2018

Во претпоследното коло на првенството на Македонија, Металург го надигра тимот на Пелистер во Битола, победувајќи го со резултат 34:28 (17:16). Металург во Битола дојде растоварен,...

читај повеќе >

Утре и задутре екипите на Металург ги играат своите претпоследни натпревари во тековната сезона

24.05.2018

Пред самиот сме крај на сезоната 2017/18, па на нашите две екипи им преостанаа уште по само две средби во првенството на Македонија. РК Металург утре патува во Битола каде ќе се...

читај повеќе >

Комплетирано е и 8. коло во плејоф-групата во првенството на Македонија. Табела

24.05.2018

Со денешната средба меѓу екипите на Тинекс Пролет и на Охрид, комплетирано е 8. коло во плејоф-групата во првенството на Македонија. . Резултати: Тинекс Пролет – Охрид  28:25...

читај повеќе >

Металург повторно е вицешампион на Македонија

23.05.2018

Металург и Еурофарм Работник одиграа драматичен натпревар кој го реши вицешампионот на Македонија. Видовме навистина цврст, машки ракомет во кој Металург водеше во текот на...

читај повеќе >

Утре Металург треба да ја завери вицешампионската титула

22.05.2018

Утрешните натпревари од осмото коло на плејоф и плејаут фазите се од огромно значење за двата тима на Металург. Тоа особено се однесува на Металург, кој ја дочекува екипата...

читај повеќе >

Комплетирано е и седмото коло во плејоф-групата. Табела

12.05.2018

Денеска се одиграни сите три средби од седмото коло на плејоф-групата во првенството на Македонија. Очекувани победи на Вардар и на Металург, кој повторно се врати на втората...

читај повеќе >

Лесна победа на Металург во Охрид

12.05.2018

Во седмото плејоф коло, Металург и гостуваше на екипата на Охрид, која ја совлада со убедливи 28:36 (12:19). До новите три бода, со кои се вративме на второто место на табелата,...

читај повеќе >