Македонско Првенство

МЕТАЛУРГ СЕ СПРАВИ И СО РАДОВИШ

21.10.2015

Денеска се одигра одложениот натпревар од петтото коло на ВИП Суперлигата, меѓу Металург и Радовиш. Очекувано славеше Металург, иако потешко од колку се очекуваше. Металург...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ПОБЕДИ И СОЛИДНИОТ ТИМ НА ОХРИД

14.10.2015

Металург ја совлада екипата на Охрид во одложениот натпревар од третото коло на машката Суперлига. Вечерва славевме во спортската сала “Билјанини извори“, со резултат 30:22...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЛАВЕШЕ ВО СУДИРОТ НА ДВЕ БРАТСКИ ЕКИПИ

07.10.2015

Четвртото коло на македонската Суперлига ја донесе пресметката меѓу двете наши екипи, Металург 2 и Металург. Сосема очекувано славеше подобриот, посилниот и поквалитетниот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ РЕДИ ПОБЕДИ, ОВОЈ ПАТ НАСТРАДА РАБОТНИЧКИ

30.09.2015

Неверојатна надмоќ покажа Металург на денешниот натпревар со екипата на Работнички. Средбата, која по некои показатели требаше да биде дерби на колото, се претвори во...

читај повеќе >

ПОБЕДА НАД ЕКИПАТА НА ПРОЛЕТ ЗА КРАЈ НА СЕЗОНАТА

04.06.2015

Металург ја заврши актуелната ракометна сезона со висока победа над екипата на Пролет. Натпреварот, во кој домашниот состав немаше никакви шанси, го добивме со резултат 34:18...

читај повеќе >

МЛАДИОТ МЕТАЛУРГ ЗА МАЛКУ НЕ ГО СОБОРИ ВАРДАР

31.05.2015

Малку недостасуваше да ја исполниме својата цел против најсилниот Вардар во нивната историја. Металург денеска одигра еден од своите најдобри натпревари во сезонава....

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ЗАГУБИ ДЕРБИТО СО ЗОМИМАК

27.05.2015

Металург ја загуби средбата во Струмица, за жал со најнепријатниот можен резултат. Поразени сме минимално, но и со гол помалку на гостински терен, што ги става струмичани во...

читај повеќе >

ПРИЛЕП НЕМОЌЕН ПРЕД СИЛАТА НА МЕТАЛУРГ

22.05.2015

Металург без посебен напор дојде до победа против тимот на Прилеп, откако беше подобар во текот на сите 60 минути од  денешната средбата. Само десет минути траеше отпорот на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ БЕЗ ПРОБЛЕМ ПРОТИВ ТИНЕКС ПРОЛЕТ

12.05.2015

Немаа проблеми ракометари на Металург на денешната средба од петтото плејоф-коло, против екипата на Тинекс Пролет. Малата неизвесност траеше десетина минути, се до нашето...

читај повеќе >

ЗАСЛУЖЕНА ПОБЕДА НА ВАРДАР

25.04.2015

Металург го забележа првиот пораз во плејофот на македонското првенство, откако пред малку е поразен од екипата на Вардар, со резултат 18:26 (9:14). Вардар заслужено забележа нов...

читај повеќе >