Македонско Првенство

МЕТАЛУРГ МУ ГО НАНЕСЕ ПРВИОТ ПОРАЗ НА ЗОМИМАК

14.04.2015

Денеска во Автокоманда се одигра првенствен натпревар од третото плејоф-коло, меѓу екипите на Металург и на Зомимак. Гледачите имаа можност да проследат одличен натпревар,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ПОБЕДИ ПРИЛЕП ВО ПРИЛЕП

08.04.2015

Вечерва во Прилеп се одигра средба од второто коло од плејоф-фазата, во која екипата на Прилеп го дочека актуелниот шампион на Македонија. Металург извојува рутинска победа,...

читај повеќе >

РАДОВИШ ГИ ОСТАВИ БОДОВИТЕ ВО АВТОКОМАНДА

03.04.2015

Во Автокоманда се одигра натпревар од првото коло на плејоф-фазата, меѓу екипите на Металург и на Радовиш. Металург извојува победа со резултат 26:20 (16:13) и ги освои првите...

читај повеќе >

МАКЕДОНСКАТА СУПЕРЛИГА СТАРТУВА НА 20/21 СЕПТЕМВРИ.

22.08.2014

Претставниците на клубовите, на состанок со комесарот за натпревари, Камер Металари, и генералниот секретар на РФМ, Филип Милошевски, решија стартот на македонската машка...

читај повеќе >

ПОВТОРНО СМЕ НАЈДОБРИ, ПОВТОРНО СМЕ ШАМПИОНИ

26.05.2014

По една година пауза повторно сме најдобри, ја вративме шампионската титула во “Автокоманда“, а пехарот на тоа исто место каде што бевме навикнати да го гледаме во текот на...

читај повеќе >

ШАМПИОНИИИ !

25.05.2014

Металург го совлада Пелистер со резултат 25:20 (15:10) и ја освои својата шеста шампионска титула. Најдобар стрелец беше Ренато Вугринец, со 11 постигнати гола. Со ова ја...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ПОБЕДИ ЗОМИМАК И ОД ТИТУЛАТА НЕ ДЕЛИ УШТЕ САМО ПЕЛИСТЕР

22.05.2014

Со победата над екипата на Зомимак, Металург дојде на само чекор од освојувањето на титулата. Пелистер во Битола е нашата последна пречка, која ќе треба да ја совладаме веќе...

читај повеќе >

ВО “АВТОКОМАНДА“, МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРА ТИМОТ НА ПЕЛИСТЕР

15.05.2014

Денеска, пред празни трибини во “Автокоманда“, Металург високо го совлада тимот на Пелистер, со резултат 35:23 (19:10). Така, нашиот тим дојде на само две победи од...

читај повеќе >

ОЧЕКУВАН ИСХОД ОД СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР – МЕТАЛУРГ

09.05.2014

Металург очекувано славеше на средбата против Металург Јуниор, но и нашите млади ракометари оставија одличен впечаток. Јуниор одлично го почна натпреварот. Поведе со 3:1 и...

читај повеќе >

БЛЕДИОТ ВАРДАР ИЗГОРЕ ВО ГРОТЛОТО НА “АВТОКОМАНДА“

08.05.2014

Посакувавме победа, се надевавме дека ќе можеме да победиме барем со два гола разлика. Но, тоа што се случи денеска во “Автокоманда“ ги надмина сите очекувања. Го...

читај повеќе >