Македонско Првенство

МЕТАЛУРГ БЕЗ ПРОБЛЕМ ПРОТИВ ТИНЕКС ПРОЛЕТ

12.05.2015

Немаа проблеми ракометари на Металург на денешната средба од петтото плејоф-коло, против екипата на Тинекс Пролет. Малата неизвесност траеше десетина минути, се до нашето...

читај повеќе >

ЗАСЛУЖЕНА ПОБЕДА НА ВАРДАР

25.04.2015

Металург го забележа првиот пораз во плејофот на македонското првенство, откако пред малку е поразен од екипата на Вардар, со резултат 18:26 (9:14). Вардар заслужено забележа нов...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ МУ ГО НАНЕСЕ ПРВИОТ ПОРАЗ НА ЗОМИМАК

14.04.2015

Денеска во Автокоманда се одигра првенствен натпревар од третото плејоф-коло, меѓу екипите на Металург и на Зомимак. Гледачите имаа можност да проследат одличен натпревар,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ПОБЕДИ ПРИЛЕП ВО ПРИЛЕП

08.04.2015

Вечерва во Прилеп се одигра средба од второто коло од плејоф-фазата, во која екипата на Прилеп го дочека актуелниот шампион на Македонија. Металург извојува рутинска победа,...

читај повеќе >

РАДОВИШ ГИ ОСТАВИ БОДОВИТЕ ВО АВТОКОМАНДА

03.04.2015

Во Автокоманда се одигра натпревар од првото коло на плејоф-фазата, меѓу екипите на Металург и на Радовиш. Металург извојува победа со резултат 26:20 (16:13) и ги освои првите...

читај повеќе >

МАКЕДОНСКАТА СУПЕРЛИГА СТАРТУВА НА 20/21 СЕПТЕМВРИ.

22.08.2014

Претставниците на клубовите, на состанок со комесарот за натпревари, Камер Металари, и генералниот секретар на РФМ, Филип Милошевски, решија стартот на македонската машка...

читај повеќе >

ПОВТОРНО СМЕ НАЈДОБРИ, ПОВТОРНО СМЕ ШАМПИОНИ

26.05.2014

По една година пауза повторно сме најдобри, ја вративме шампионската титула во “Автокоманда“, а пехарот на тоа исто место каде што бевме навикнати да го гледаме во текот на...

читај повеќе >

ШАМПИОНИИИ !

25.05.2014

Металург го совлада Пелистер со резултат 25:20 (15:10) и ја освои својата шеста шампионска титула. Најдобар стрелец беше Ренато Вугринец, со 11 постигнати гола. Со ова ја...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ПОБЕДИ ЗОМИМАК И ОД ТИТУЛАТА НЕ ДЕЛИ УШТЕ САМО ПЕЛИСТЕР

22.05.2014

Со победата над екипата на Зомимак, Металург дојде на само чекор од освојувањето на титулата. Пелистер во Битола е нашата последна пречка, која ќе треба да ја совладаме веќе...

читај повеќе >

ВО “АВТОКОМАНДА“, МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРА ТИМОТ НА ПЕЛИСТЕР

15.05.2014

Денеска, пред празни трибини во “Автокоманда“, Металург високо го совлада тимот на Пелистер, со резултат 35:23 (19:10). Така, нашиот тим дојде на само две победи од...

читај повеќе >