Македонско Првенство

Лука Вујовиќ: Сметам дека Металург е вистинскиот клуб за мене

19.07.2019

Момчето кое минатата сезона влезе во првиот тим на Ловќен, а до крајот на сезоната стана и битен член на тимот и црногорски сениорски репрезентативец, е задоволен со изборот...

читај повеќе >

Дејан Пецаковски се врати во Металург

19.07.2019

Левиот бек Дејан Пецаковски (33 г., 193 см., 98 кг.) во новата сезона одново ќе го облече сино-белиот дрес и ќе ги брани боите на Металург. Иако потекнува од школата на Пелистер,...

читај повеќе >

Иракли Кбилашвили: Го одбрав Металург бидејќи тука најмногу просперираат младите играчи

12.07.2019

Грузискиот репрезентативен централен бек Иракли Кбилашвили е последното засилување на Металург. Младиот Грузиец, кој во Металург дојде од украинскиот тим Одеса, имал бројни...

читај повеќе >

Металург доби нов среден бек

10.07.2019

Грузискиот супер-талент Иракли Кбилашвили (21 г., 190 см.) е нов ракометар на Металург. Кбилашвили се смета за еден од најперспективните млади играчи на Грузија и тој остави...

читај повеќе >

За Металург потпиша талентираниот голман Даниел Ѓорѓески

06.07.2019

Металург денеска се засили на голманската позиција. Нов голман во нашиот тим ќе биде талентираниот Даниел Ѓорѓески, кој ќе ги надомести заминувањата на Мартин Томовски и на...

читај повеќе >

Дамир Стојановиќ: Формата ќе ја темпираме на силните турнири во Москва и во Кањижа

04.07.2019

Подготовките за новата сезона ракометарите на Металург ќе ги почнат на 29 јули, за кога е закажан и првиот собир со новиот тренер Дамир Стојановиќ во Автокоманда. За...

читај повеќе >

Маријан Мариќ потпиша за Металург

03.07.2019

Еден од најперспективните млади хрватски ракометари, Маријан Мариќ, го стави својот потпис на договорот со Металург. Маријан (23 г., 193 см., 91 кг.) е брат на познатиот хрватски...

читај повеќе >

Металург подготовките за новата сезона ќе ги почне на 29. јули

02.07.2019

Металург, под водство на новиот тренер Дамир Стојановиќ, подготовките за новата сезона ќе ги почне на 29 јули, кога е закажан првиот собир во Автокоманда. Неколку дена пред и...

читај повеќе >

Грузиското десно крило Реваз Чантурија се врати во Металург

28.06.2019

Во новата сезона боите на Металург ќе ги брани грузиското десно крило Реваз Чантурија (37), кој по девет години се враќа во Автокоманда, каде и ја започна својата...

читај повеќе >

Стокмен е планот на подготовките на Металург за новата сезона

25.06.2019

Металург, под водство на новиот тренер Дамир Стојановиќ, подготовките за новата сезона ќе ги почне кон крајот на јули, најверојатно на 25 или на 26 јули. Неколку дена пред и...

читај повеќе >