Македонско Првенство

Со средбата меѓу Металург и Бутел, утре почнува 4. коло на македонската Суперлига

26.09.2019

Со средбата меѓу екипите на Металург и на Бутел, утре почнува четвртото коло во машката Суперлига. Оваа средба ќе биде прва која ќе ја одиграме без досегашниот тренер Дамир...

читај повеќе >

(Фото) Металург бара тренер, ама не застанува со тренинзите

25.09.2019

Раководството на Металург засилено преговара, во намерата да го пополни тренерското место ослободено со заминувањето на Дамир Стојановиќ. Но, екипата продолжува со...

читај повеќе >

(Видео) Драмата во последните 13 секунди од средбата Пролет – Металург

21.09.2019

Ретко драматични беа последните 13 секунди од средбата меѓу екипите на Тинекс Пролет и на Металург. Домашната екипа заработи две едноподруго исклучувања и тргна во напад со...

читај повеќе >

Металург изненадувачки освои само бод на гостувањето кај Пролет

21.09.2019

Вистинско изненадување приреди екипата на Тинекс Пролет, која освои бод против екипата на Металург. За момците на тренерот Стојановиќ, ова е прв кикс во домашното...

читај повеќе >

Комплетирано е 2. коло на македонската Суперлига. Резултати и табела

14.09.2019

Вчера и денеска, одиграно е комплетното второ коло на македонската Суперлига. Во ова коло Металург имаше лесна задача на средбата со Вардар Јуниор, додека Металург 2 одигра...

читај повеќе >

Мечот со Вардар Јуниор како полесен тренинг за Металург

14.09.2019

Металург ја извојува и втората победа во тековната сезона на македонската Суперлига. Денеска во Автокоманда е совладана екипата на Вардар Јуниор, со резултат 41:17 (19:9)....

читај повеќе >

Во следните два дена екипите на Металург ги играат натпреварите од 2. коло на македонската Суперлига

12.09.2019

Утре Металург 2, а задутре Металург, ќе ги одиграат своите натпревари од второто коло на македонската Суперлига. Двете средби ќе се одиграат во Автокоманда, со слободен влез...

читај повеќе >

Комплетирано е првото коло во македонската Суперлига. Резултати и табела

11.09.2019

Со натпреварот меѓу екипите на Пелистер и на Бутел, комплетирано е првото коло во македонската Суперлига. Во ова коло Металург одигра борбен меч со нашиот Металург 2, кој на...

читај повеќе >

Први бодови за Металург во новата сезона

06.09.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра првенствен натпревар со кој и официјално почна новата сезона во македонската Суперлига. Се сретнаа “братските“ екипи на Металург 2 и на...

читај повеќе >

В петок Металург ја стартува сезоната во македонската Суперлига

04.09.2019

За два дена ќе почнат обврските на Металург во македонската Суперлига. Во рамките на првото коло, екипите на Металург и на Металург 2 ќе одиграат братско дерби. Улогата на...

читај повеќе >