Македонско Првенство

Радовиш ја почувствува силата на Металург

06.11.2019

Металург во рамките на деветтото коло на македонската Суперлига оствари убедлива гостинска победа против екипата на Радовиш, која ја совлада со резултат 36:22 (17:12). Ова е и прв...

читај повеќе >

Металург во Радовиш, Металург 2 во Охрид. Утре редовно коло во македонската Суперлига

05.11.2019

Утре се игра комплетното деветтото коло во македонската Суперлига. Двете екипи на Металург ќе се борат за бодови на гостински терен. Металург ќе и гостува на екипата на...

читај повеќе >

Комплетирано е 8. коло во македонската Суперлига. Табела

03.11.2019

Во македонската ракометна Суперлига комплетирано е осмото коло. Екипата на Металург вечерва ремизираше со тимот на Охрид, додека Металург 2 дојде до својата прва победа во...

читај повеќе >

Металург не го дава врвот

03.11.2019

Во рамките на осмото коло на македонската Суперлига во Автокоманда се одигра натпревар меѓу двете најдобропласирани екипи во досегашниот тек на првенството - Металург и...

читај повеќе >

Двете екипи на Металург утре на дуел со “езерџиите“

01.11.2019

Утре во Автокоманда ќе има двојна програма. Суперлигашките екипи на Металург утре за противници ќе ги имаат тимовите од градовите расположени на брегот на Охридското Езеро -...

читај повеќе >

Комплетирано е седмото коло на македонската Суперлига. Табела

20.10.2019

Во македонската ракометна Суперлига комплетирано е седмото коло. Очекувано, на челната позиција е Металург, со бод предност пред солидниот тим на Охрид, додека...

читај повеќе >

Ерата на Кастратовиќ почна со гостинска победа над Пелистер

19.10.2019

Во седмото коло на машката ракометна Суперлига, Металург извојува рутинска гостинска победа против Пелистер. Победивме со резултат 24:27 (11:15), во натпревар во кој победата на...

читај повеќе >

Зоран Кастратовиќ е новиот тренер на Металург

14.10.2019

Раководството на Металург ја заврши потрагата по нов тренер на првиот тим и се договори со Зоран Кастратовиќ, кој ќе го замени отпуштениот Дамир Стојановиќ. Во изминатите...

читај повеќе >

Две седмици пауза за Даниел Дупјачанец

14.10.2019

Даниел Дупјачанец ќе биде подготвен за најважните натпревари на Металург во ЕХФ Купот. Тој се повреди на првенствениот натпревар со екипата на Струга, кога во обид да...

читај повеќе >

(Фото) Тежок удар за Металург: Се повреди голманот Даниел Дупјачанец

10.10.2019

Покрај тоа што Металург навистина се намачи за да ги освои бодовите против аутсајдерот Струга, ни се случи и тежок пех - се повреди првиот голман на Металург Даниел...

читај повеќе >