Македонско Првенство

Тео Чориќ: Се надевам дека со моето искуство ќе му помогнам на Металург

16.02.2019

Специјалистот за одбрана Тео Чориќ денеска е претставен во Металург. Чориќ, кој во својата кариера настапувал за Замет, Пореч, Загреб и Штутгарт, последните две сезони ги...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на македонската ракометна Суперлига. Табела

07.10.2018

Одограно е комплетното 4. коло на македонската ракометна Суперлига. Во дуелот на непоразените, Еурофарм Работник катастрофално ја порази Струга. Изненадувачка победа на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 3. коло на македонската Суперлига. Табела

30.09.2018

Денеска е одиграно комплетното трето коло на македонската ракометна Суперлига. Екипите на Еурофарм Работник и на Струга се единствени со 100 % ефект, а во ова коло Еурофарм го...

читај повеќе >

Овој викенд почнуваат новите сезони во македонската Суперлига и во Првата лига

14.09.2018

В сабота и в недела почнуваат новите сезони во македонската Суперлига и во Првата лига. РК Металург, заедно со РК Вардар, во македонското првенство ќе се вклучат во фазата на...

читај повеќе >

Данило Брестовац претставен како нов шеф на стручниот штаб на Металург

25.07.2018

Металург денеска одржа прес-конференција на која беше промовиран новиот шеф на стручниот штаб - Данило Брестовац. Брестовац се враќа во Металург по неколкугодишна пауза, по...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

24.07.2018

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве поканува на прес-конференција на која ќе биде претставен новиот шеф на стручниот штаб и ќе бидат презентирани плановите за новата...

читај повеќе >

Ракометниот Суперкуп на Македонија ќе се игра во Струга

03.07.2018

И оваа сезона ракометниот шампионат на Македонија ќе започне со Суперкупот, на кој ќе настапат двете најдобри екипи во Македонија - сопственикот на двојната круна Вардар...

читај повеќе >

Македонската Суперлига ќе стартува на средината на септември

22.06.2018

Машката Суперлига и годинава ќе се игра по истиот систем на натпреварување. Металург и Вардар на лигата ќе и се приклучат напролет, додека во првиот дел од шампионатот, за...

читај повеќе >

Силен отпор на Металург против шампионскиот тим на Вардар

30.05.2018

Во Автокоманда вечерва се одигра средбата од последното коло на плејоф-групата во која Металург го пречека старо-новиот шампион на Македонија Вардар. Оваа средба апсолутно...

читај повеќе >

Екипите на Металург утре ги играат натпреварите од последните кола

29.05.2018

Металург и Металург 2 утре ги играат натпреварите од последните кола во плејоф и во плејаут групите. РК Металург во Автокоманда ќе ја нагости екипата на Вардар. Оваа средба,...

читај повеќе >