Македонско Првенство

Први бодови за Металург во новата сезона

06.09.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра првенствен натпревар со кој и официјално почна новата сезона во македонската Суперлига. Се сретнаа “братските“ екипи на Металург 2 и на...

читај повеќе >

В петок Металург ја стартува сезоната во македонската Суперлига

04.09.2019

За два дена ќе почнат обврските на Металург во македонската Суперлига. Во рамките на првото коло, екипите на Металург и на Металург 2 ќе одиграат братско дерби. Улогата на...

читај повеќе >

Со братското дерби на екипите на Металург ќе старува новата сезона во македонската Суперлига

16.08.2019

Денес во конференциската сала на хотелот „Континентал“, се влечеше ждрепката за претстојната сезона на Суперлигата во машка конкуренција. По подолго време две екипи на...

читај повеќе >

(Фото) Сите засилувања на Металург

30.07.2019

Металург подготовките за новата сезона ги почна со состав кој силно се разликува од оној со кој ја завршивме претходната. Тоа се однесува како на играчкиот кадар, така и на...

читај повеќе >

Повратниците Пецаковски и Чантурија ќе внесат стабилност во младиот тим на Металург

29.07.2019

Двајца ракометари, Дејан Пецаковски и Реваз Чантурија, се повратници во Металург и тие, заедно со Даниел Дупјачанец, се најискусниот дел на нашиот тим, кој треба да му донесе...

читај повеќе >

Металург утре ги почнува подготовките за новата сезона

28.07.2019

Металург утре ги почнува подготовките за новата сезона. Новиот тренер на Металург, Дамир Стојановиќ, првиот собир го закажа со почеток во 18 часот во салата Автокоманда, каде...

читај повеќе >

Лука Вујовиќ: Сметам дека Металург е вистинскиот клуб за мене

19.07.2019

Момчето кое минатата сезона влезе во првиот тим на Ловќен, а до крајот на сезоната стана и битен член на тимот и црногорски сениорски репрезентативец, е задоволен со изборот...

читај повеќе >

Дејан Пецаковски се врати во Металург

19.07.2019

Левиот бек Дејан Пецаковски (33 г., 193 см., 98 кг.) во новата сезона одново ќе го облече сино-белиот дрес и ќе ги брани боите на Металург. Иако потекнува од школата на Пелистер,...

читај повеќе >

Иракли Кбилашвили: Го одбрав Металург бидејќи тука најмногу просперираат младите играчи

12.07.2019

Грузискиот репрезентативен централен бек Иракли Кбилашвили е последното засилување на Металург. Младиот Грузиец, кој во Металург дојде од украинскиот тим Одеса, имал бројни...

читај повеќе >

Металург доби нов среден бек

10.07.2019

Грузискиот супер-талент Иракли Кбилашвили (21 г., 190 см.) е нов ракометар на Металург. Кбилашвили се смета за еден од најперспективните млади играчи на Грузија и тој остави...

читај повеќе >