Македонско Првенство

Комплетирано е 9. коло во македонската Суперлига. Табела

26.05.2019

Со денешната средба меѓу РК Бутел и РК Металург, која нашите  ракометари ја загубија, комплетирано е 9. коло во македонската Суперлига. По денешното коло стана јасно дека...

читај повеќе >

Металург загуби на гостувањето кај Бутел

26.05.2019

Металург ја загуби средбата од претпоследното коло. Подобри од нас беа ракометарите на Бутел, кои не совладаа со резултат 30:25 (9:12). Металург во претходните кола ја обезбеди...

читај повеќе >

Комплетирано е 8. коло на во плеј-офот на македонската Суперлига. Табела

20.05.2019

Викендов е одиграно комплетното 8. коло во плеј-офот на македонската Суперлига и постигнати се очекуваните резултати. Во ова коло Металург оствари убедлива победа против...

читај повеќе >

Металург го надигра и тимот на Тинекс Пролет

18.05.2019

Металург на крајот од сезоната влезе во зенитот на својата форма и денеска многу полесно од очекуваното го надигра тимот на Тинекс Пролет. Нашите ракометари одиграа одличен...

читај повеќе >

Убедлив пораз на Металург во Битола

09.05.2019

Металург го загуби решавачкиот натпревар против екипата на Еурофарм Работник. Во Битола загубивме со убедливи 13 голови разлика, што е еден од нашите највисоки порази во...

читај повеќе >

Металург утре и гостува на екипата на Еурофарм Работник

07.05.2019

Утре и задутре се игра комплетното седмо коло од плеј-офот на првенството на Македонија во кое Металург ја игра најважната средба во досегашниот тек на првенството....

читај повеќе >

Сјајниот Металург ги собра бодовите во Битола

05.05.2019

Во шестото коло од плеј-офот на првенството на Македонија, Металург се врати со победа од жешкиот терен во Битола. Екипата на Пелистер е совладана со резултат 41:37...

читај повеќе >

Металург беше на чекор од сензација

29.04.2019

Средбата од 5. плејоф-коло на македонското првенство, меѓу екипите на Вардар и на Металург, заврши со минимална победа на домашниот тим. Вардар освои три бода, иако сосема...

читај повеќе >

Металург со многу напор го совлада цврстиот тим на Бутел

24.04.2019

Многу потешко од очекуваното, Металург дојде до трите бода во мечот против екипата на Бутел. Средбата се одигра во Автокоманда и заврши со резултат 24:23 (13:13). За жал, и денеска,...

читај повеќе >

Рутинска победа на Металург против екипата на Пролет

07.04.2019

Во третото коло од плеј-офот на македонското првенство, Металург и гостуваше на екипата на Тинекс Пролет, која ја совлада со резултат 26:32 (12:16). Ова беше нашиот прв натпревар по...

читај повеќе >