Македонско Првенство

Утре Металург треба да ја завери вицешампионската титула

22.05.2018

Утрешните натпревари од осмото коло на плејоф и плејаут фазите се од огромно значење за двата тима на Металург. Тоа особено се однесува на Металург, кој ја дочекува екипата...

читај повеќе >

Комплетирано е и седмото коло во плејоф-групата. Табела

12.05.2018

Денеска се одиграни сите три средби од седмото коло на плејоф-групата во првенството на Македонија. Очекувани победи на Вардар и на Металург, кој повторно се врати на втората...

читај повеќе >

Лесна победа на Металург во Охрид

12.05.2018

Во седмото плејоф коло, Металург и гостуваше на екипата на Охрид, која ја совлада со убедливи 28:36 (12:19). До новите три бода, со кои се вративме на второто место на табелата,...

читај повеќе >

Комплетирано е шестото коло од плејоф-фазата. Моментална табела

09.05.2018

Денеска се одиграни сите три средби од 6. коло на плејоф-фазата на првенството на Македонија. Вардар очекувано високо го порази тимот на Охрид, а Металург го надигра составот...

читај повеќе >

Металург го надигра Тинекс Пролет

09.05.2018

Во 6. коло од плејоф-фазата на првенството на Македонија, Металург гостуваше кај екипата на Тинекс Пролет. Средбата мина во целосна доминација на Металург, кој имаше...

читај повеќе >

Комплетирано е 5. коло од плејоф-фазата на првенството на Македонија. Моментална табела

05.05.2018

Со денешните две средби е комплетирано петтото коло од плејоф-фазата на првенството на Македонија, кое ќе биде запамтено по тешкиот пораз на Металург во натпреварот против...

читај повеќе >

Вардар убедлив против Металург

05.05.2018

Во рамките на петтото плејоф-коло, во СЦ “Јане Сандански“ се одигра средбата меѓу Вардар и Металург. Иако фаворитската улога на европскиот шампион беше надвор од секое...

читај повеќе >

Денеска се одиграни две средби во првенството на Македонија. Табели

30.04.2018

Денеска во првенството на Македонија се одиграни две средби, по една во плејоф и во плејаут фазата. Македонскиот шампион Вардар ја одигра одложената средба од 3. коло против...

читај повеќе >

Одиграно некомплетното четврто коло од плејофот. Моментална табела

28.04.2018

Денеска се одиграни две од предвидените три средби од четвртото коло од плејофот во првенството на Македонија. Металург извојува висока победа против Пелистер, додека...

читај повеќе >

Десет минути доволни за катастрофа на Пелистер

28.04.2018

Во четвртото коло од плејофот на првенството на Македонија, во Автокоманда Металург ја нагости екипата на Пелистер. Металург ја имаше улогата на фаворит на оваа средба, но до...

читај повеќе >