Македонско Првенство

Металург го надигра и тимот на Тинекс Пролет

18.05.2019

Металург на крајот од сезоната влезе во зенитот на својата форма и денеска многу полесно од очекуваното го надигра тимот на Тинекс Пролет. Нашите ракометари одиграа одличен...

читај повеќе >

Убедлив пораз на Металург во Битола

09.05.2019

Металург го загуби решавачкиот натпревар против екипата на Еурофарм Работник. Во Битола загубивме со убедливи 13 голови разлика, што е еден од нашите највисоки порази во...

читај повеќе >

Металург утре и гостува на екипата на Еурофарм Работник

07.05.2019

Утре и задутре се игра комплетното седмо коло од плеј-офот на првенството на Македонија во кое Металург ја игра најважната средба во досегашниот тек на првенството....

читај повеќе >

Сјајниот Металург ги собра бодовите во Битола

05.05.2019

Во шестото коло од плеј-офот на првенството на Македонија, Металург се врати со победа од жешкиот терен во Битола. Екипата на Пелистер е совладана со резултат 41:37...

читај повеќе >

Металург беше на чекор од сензација

29.04.2019

Средбата од 5. плејоф-коло на македонското првенство, меѓу екипите на Вардар и на Металург, заврши со минимална победа на домашниот тим. Вардар освои три бода, иако сосема...

читај повеќе >

Металург со многу напор го совлада цврстиот тим на Бутел

24.04.2019

Многу потешко од очекуваното, Металург дојде до трите бода во мечот против екипата на Бутел. Средбата се одигра во Автокоманда и заврши со резултат 24:23 (13:13). За жал, и денеска,...

читај повеќе >

Рутинска победа на Металург против екипата на Пролет

07.04.2019

Во третото коло од плеј-офот на македонското првенство, Металург и гостуваше на екипата на Тинекс Пролет, која ја совлада со резултат 26:32 (12:16). Ова беше нашиот прв натпревар по...

читај повеќе >

Металург го загуби дерби-натпреварот со Еурофарм Работник

04.04.2019

Во една од најважните средби во тековната сезона, Металург е убедливо поразен од екипата на Еурофарм Работник. По неколку години, забележавме пораз од македонска екипа која...

читај повеќе >

Влезници за натпреварот меѓу Металург и Еурофарм Работник

02.04.2019

Средбата меѓу екипите на Металург и на Еурофарм Работник, која е во рамките на второто плеј-оф коло, ќе се одигра в четврток во салата “Автокоманда, а со почеток во 18 часот. За...

читај повеќе >

Првите три бода “легнаа“ на контото на Металург

23.03.2019

Во натпревар од првото плејоф-коло, во Автокоманда Металург го совлада Пелистер, со резултат 28:26 (11:14), со што ги освои првите три бода во борбата за една од првите две позиции...

читај повеќе >