РК Металург

Данило Брестовац: Татран Прешов е екипа со која можеме да се надигруваме

28.09.2018

Металург денеска одржа прес-конференција пред неделната средба со екипата на Татран Прешов, во рамките на третото коло на Лигата на шампионите. Своите видувања за...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

27.09.2018

Почитувани, РК Металург ве кани на прес-конференција, по повод натпреварот РК Металург -  РК Татран Прешов од третото коло на Лигата на шампионите. Овој натпревар ќе се...

читај повеќе >

(Видео) Халил Јагањац најдобар лев бек на СЕХА-лигата за месец септември

27.09.2018

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на лигата за месец септември. Иако Металург во првите четири кола освои само еден бод, но играше со тројца фаворити за...

читај повеќе >

Денешни резултати во Лигата на шампионите

27.09.2018

Во рамките на третото коло, денеска во Лигата на шампионите се одиграни три средби. Р.Н.Левен му го нанесе првиот пораз на Мешков Брест, Динамо Букурешт минимално го совлада...

читај повеќе >

Денеска почнува 3. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

26.09.2018

Со денешните три средби, почнува третото коло на Лигата на шампионите. Левен се сретнува со Мешков Брест, Динамо Букурешт со Вакер Тун, а Висла Плоцк со изненадувањето од...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 2. коло на Лигата на шампионите

24.09.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. . Избор на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 2. коло на Лигата на шампионите

24.09.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на првото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим на...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Бешикташ

23.09.2018

Металург го одигра и својот втор натпревар во новата сезона на Лигата на шампионите, прв на домашен терен. За жал, второто полувреме беше повторно решавачко за нов пораз на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 2. коло на Лигата на шампионите. Табели

23.09.2018

Одиграни се сите 14 натпревари од второто коло на Лигата на шампионите. За жал, Металург е повторно поразен, овој пат од екипата на Бешикташ. . Резултати: Група “А“: Вардар –...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Сакаме резултати, но мораме да бидеме трпеливи

23.09.2018

По средбата Металург  - Бешикташ, се одржа редовна прес-конференција на која тренерите и одбраните ракометари ги кажаа своите импресии од одиграниот натпревар. . Данило...

читај повеќе >