Топ Вести

РК Металург

(Видео) Голот на Анте Токиќ е прогласен за најубав на средбата Металург – Цеље ПЛ

19.03.2018

Металург вчера извојува извонредна победа против фаворизираниот тим на Цеље ПЛ, а еден од четирите гоа на Анте Токиќ е избран за најубав гол на...

читај повеќе >

Познато е со колку бодови екипите ќе ја почнат плејаут-фазата во домашното првенство

19.03.2018

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на првенството на Македонија, истото понатаму се дели на две групи. Најдобрите четири, засилени со Металург и со Вардар,...

читај повеќе >

Заврши регуларниот дел на СЕХА-лигата. Резултати од последното коло и конечна табела

18.03.2018

Со денешните натпревари е комплетирано последното коло во СЕХА-лигата и означен е крајот на регуларниот дел на ова регионално натпреварување. Металург вечерва оствари...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Драго ми е што сезоната ја завршивме со победа

18.03.2018

Металург оствари блескава победа на средбата против Цеље ПЛ, па своето задоволство од остварениот успех на прес-конференцијата по средбата го изрази нашиот тренер...

читај повеќе >

Јагањац ја издржа битката со Буторац и стана најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18

18.03.2018

Младиот бомбардер на Металург Халил Јагањац е најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18, со постигнати 100 гола. Во пресрет на денешното последно коло, Јагањац имаше...

читај повеќе >

Металург го оствари ветувањето на Јовиќ, Цеље без бодови во Скопје

18.03.2018

Александар Јовиќ вети - Металург оствари. Во последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата нашите ракометари остварија победа над екипата на Цеље ПЛ, учесник во плејофот...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 голови во 17. коло на СЕХА-лигата

18.03.2018

По завршувањето на 17. коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најубави голови на колото. За жал, меѓу нив нема остварувања на стрелците на...

читај повеќе >

Заврши регуларниот дел на машката Суперлига. Конечна табела

18.03.2018

Со комплетирањето на 18. коло, заврши регуларниот дел на машката ракометна Суперлига. . Резултати од 18. коло: Еурофарм Работник - Вардар Јуниор  29:22 (17:10) Радовиш - Прилеп ...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Цеље е фаворит, но ветувам дека ние нема да разочараме

16.03.2018

Денеска, во Конгресната сала на ВИП Арената СЦ“Борис Трајковски“, се одржа прес-конференција на Металург пред средбата со екипата на Цеље ПЛ, последниот натпревар од...

читај повеќе >

Жарко Пешевски: Кога ќе го дадете најдоброто од себе, сè е можно

15.03.2018

Интервју на пикерот на Металург за сајтот на СЕХА-лигата Топката во неговите раце најчесто им носи многу проблеми на неговите противници, бидејќи тој или постигнува гол, или...

читај повеќе >