РК Металург

(Видео) Топ-5 одбрани во СЕХА-лигата за месец ноември

04.12.2018

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата ги објави најдобрите пет голмански одбрани за месец ноември. . Најдобри: 5. Бојан Перовиќ (Војводина) 4. Перица Лелиќ (Нексе) 3. Дејан...

читај повеќе >

( Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец ноември

03.12.2018

По завршувањето на ноемвриските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на СЕХА-лигата во кој не се најде место за ракометари на...

читај повеќе >

Металург ќе учествува на турнирот “Мастер Гренобл“

03.12.2018

Шефот на стручниот штаб на Металург Данило Брестовац денеска ги информираше новинарите за дел од зимските подготовки на Металург, кои екипата ќе ги мине во Франција, каде ќе...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Знаеме дека сме се подобри

03.12.2018

Металург денеска одржа редовна прес-конференција, пред средбата со Вардар, во рамките на десетото коло на СЕХА-лигата. Своите коментари ги дадоа Данило Брестовац и Мартин...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 10. коло на Лигата на шампионите

03.12.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Во Топ-5 голови на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на десетото коло на Лигата на шампионите

03.12.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на деветото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим...

читај повеќе >

(Видео) Сувиот лист на Шилегов во топ-5 голови на 10. коло на Лигата на шампионите

03.12.2018

Прекрасниот сув лист на нашиот Мице Шилегов, на средбата со Татран Прешов, влезе во Топ-5 најубави голови на десетото коло на Лигата на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 10. коло на Лигата на шампионите. Табели

03.12.2018

Заврши десетото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. За 8 екипи од групите “Ц“ и “Д“, меѓу кои е и Металург, ова е последно коло во сезоната 2018/19. Преостанатите...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

02.12.2018

Почитувани, РК Металург ве кани на прес-конференција по повод натпреварот РК Металург - Вардар од 10.коло на СЕХА-лигата, што ќе се одигра в среда, 05.12.2018 година, со почеток во...

читај повеќе >

Комплетни денешни резултати од Лигата на шампионите

02.12.2018

Денеска се одиграни седум натпревари од десетото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, последно за 2018 година и воопшто последно за групите “Ц“ и “Д“. Металург...

читај повеќе >