РК Металург

ЛИНО ЧЕРВАР: НЕ САКАМ ДА ГО КОМЕНТИРАМ ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

28.02.2014

Прилично лути беа нашите претставници на прес-конференцијата по натпреварот. Лино Червар: “Нексе подобро го отвори натпреварот, но во втората половина од првиот дел ние...

читај повеќе >

НЕКСЕ ПОВТОРНО КОБНО ЗА МЕТАЛУРГ

27.02.2014

Металург ја загуби средбата од 14. коло во Гаспром СЕХА регионалната лига, против екипата на Нексе, најнезгодната екипа за нашиот тим. Во шест досегашни средби имаме само една...

читај повеќе >

ПОЗНАТИ СЕ ДАТИТЕ НА ОСМИНАФИНАЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

27.02.2014

Познати се датите и сатниците на осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите. Металург, двата натпревари ги игра в недела, оној во Скопје на 23 март, а реваншот на 30...

читај повеќе >

НОВИ ФОТОГРАФИИ ОД СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ – БАРСЕЛОНА

27.02.2014

Нови фотографии од средбата Металург - Барселона, дело на Маја Јаневска-Илиева од “Нова...

читај повеќе >

ЗДЕНКО КОРДИ: ГОЛЕМА ЧЕСТ Е ДА МУ СЕ СПРОТИВСТАВИШ НА МЕТАЛУРГ

27.02.2014

Металург денеска ќе го одигра натпреварот од 14. коло во Гаспром СЕХА регионалната лига, против екипата на Нексе. Металург е во борба за обезбедување на место во фајналфорот...

читај повеќе >

ИНФОРМАЦИЈА ЗА МЕДИУМИТЕ: ФОРМУЛАР ЗА АКРЕДИТАЦИЈА

27.02.2014

Информацијата е за сите ТВ и радио медиуми, кои ќе сакаат да се акредитираат за осминафиналната средба од Лигата на шампионите, меѓу екипите на Металург и на Колдинг. На...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е ЕДНА ОД ШЕСТЕ НАЈДОБРИ ЕКИПИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ СЕЗОНИ

26.02.2014

Металург е една од најдобрите и најпостојани екипи во Лигата на шампионите и е екипа што остави свој белег во ова натпреварување. - Металург е единствена екипа што трипати...

читај повеќе >

ВО КОЛДИНГ НЕ СЕ ПРЕСРЕЌНИ ШТО ЌЕ ИМААТ РАБОТА СО МЕТАЛУРГ

26.02.2014

Извесна разочараност провејува во Колдинг по изборот на Металург за противник во осминафиналната фаза на Лигата на шампионите. На нивниот официјален сајт недвосмислено се...

читај повеќе >