РК Металург

МЕТАЛУРГ УТРЕ ЗАМИНУВА НА НОВА МИНИ-ТУРНЕЈА. НА ПАТ ТРГНУВАМЕ СО 17 РАКОМЕТАРИ.

25.02.2014

По драматичните настани врзани за Лигата на шампионите, Металург повторно им се враќа на обврските во Гаспром СЕХА регионалната лига. Утре, околу 7 часот наутро, Металург...

читај повеќе >

ВИДЕО: ГОЦЕ ОЈЛЕСКИ НА ПАРТИЈА БАСКЕТ СО БЕКСТЕЈЏ

25.02.2014

Погледнете го прекрасниот видео-прилог на Бекстејџ со нашиот ракометар Гоце...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ: КОЛДИНГ БЕШЕ МОЈАТА ЖЕЛБА. ЈОНОВСКИ: КЛУБ СО ДОЛГА ТРАДИЦИЈА. ВУГРИНЕЦ: ЌЕ НИ БИДЕ МНОГУ ТЕШКО

25.02.2014

Металург за противник во осминафиналната фаза ја доби екипата на Колдинг, а еве што по тој повод мислат дел од нашите ракометари: Наумче Мојсовски: “ Колдинг беше мојот...

читај повеќе >

ШТО ВЕЛАТ ЗА ПОБЕДАТА НАД БАРСЕЛОНА ПИСАТЕЛОТ ВЕНКО АНДОНОВСКИ, МУЗИЧАРОТ ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ И ДРУГИ ВИДНИ ЛИЧНОСТИ

25.02.2014

Македонските херои ја сплотија нацијата. “Оваа победа не е само спортска победа, затоа што спортот е менаџмент и техника на работа. За мене оваа победа е знак за...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: НАТПРЕВАРОТ СО КОЛДИНГ ЌЕ БИДЕ ПРАЗНИК НА СПОРТОТ И ОЧЕКУВАМ ВИСТИНСКА ИНВАЗИЈА НА НАШИ НАВИВАЧИ ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА

25.02.2014

По извлекувањето на екипата на КИФ Колдинг за наш противник во осминафиналната фаза на Лигата на шампионите, ви ја пренесуваме и првичната реакција на стратегот на нашиот...

читај повеќе >

ЕКИПАТА НА КИФ КОЛДИНГ Е НАШИОТ ПРОТИВНИК ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

25.02.2014

Пред малку во Виена заврши извлекувањето на осминафиналните групи во Лигата на шампионите. Металург, во оваа фаза, копјата ќе ги вкрсти со екипата на Колдинг од...

читај повеќе >

ПЕКОЛЕН ИЗБОР: КИФ КОЛДИНГ, Р.Н.ЛОВЕН ИЛИ ФЛЕНСБУРГ

24.02.2014

Во осмифиналната фаза на Лигата на шампионите не може да има слаби противници, но сепак, кој е најтежок, а кој најлесен од изборот што го имаме? КИФ Колдинг е вистинска...

читај повеќе >

ПРЕГЛЕД НА ДЕЛ ОД КОМЕНТАРИТЕ НА НАШИТЕ НАВИВАЧИ

24.02.2014

По победата над Барселона, лавина честитки и коментари пристигнаа на нашиот сајт и на официјалниот фејсбук на Металург. Еве дел од нив: Aдам Aдамо – Честито момци, честито...

читај повеќе >

ПОБЕДАТА НА МЕТАЛУРГ НИЗ НАСЛОВИТЕ НА НАШИТЕ МЕДИУМИ

24.02.2014

Победата на Металург предизвика огромен интерес кај нашите медиуми, кои не штедеа зборови фалејки ги играта и успехот на нашиот тим. Еве дел од насловите: Екипа –...

читај повеќе >