РК Металург

НЕВЕРОЈАТНИОТ МЕТАЛУРГ И НАНЕСЕ БОЛЕН ПОРАЗ НА БАРСЕЛОНА

24.02.2014

Полни со елан, но и со доза на страв го очекувавме вчерашниот натпревар. Во Скопје гостуваше најголемиот тим во историјата на ракометот, осумкратниот победник на Лигата на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НАЈМАЛКУ ДЕСЕТТА ЕКИПА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

24.02.2014

Историски е нашиот пласман на седмото место во Лигата на шампионите минатата сезона. Но, со досега освоените 12 бода во тековната сезона, ние безмалку го повторуваме големиот...

читај повеќе >

ПОЗНАТИ СЕ ИМИЊАТА НА ТРИТЕ ЕКИПИ КОИ СЕ НАШИ МОЖНИ ПРОТИВНИЦИ ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО

24.02.2014

Веќе се е јасно, познати се трите екипи кои се наши можни противници во осминафиналето на Лигата на шампионите. Тоа се: Од групата А:  Р.Н.Ловен  (Германија) Од групата Б: ...

читај повеќе >

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ ГО ЗАДРЖА ТРЕТОТО МЕСТО НА ЛИСТАТА НА СТРЕЛЦИТЕ

23.02.2014

Ренато Вугринец го задржа третото место на листата на стрелците во Лигата на шампионите. По десеттото коло популарниот Вуги има 62 гола. Топ...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: СРЦЕТО МИ Е ПОЛНО, И ОДРЖАВМЕ ЛЕКЦИЈА НА ГОЛЕМАТА БАРСЕЛОНА

23.02.2014

Презадоволен беше тренерот на Металург, Лино Червар, по средбата. Со многу пофални зборови за своите ракометари и за нивната игра. „Полно ми е срцето, морам да кажам дека ми...

читај повеќе >

ПОСЕТИТЕЛИТЕ ИЗБРАА – НИКОЛА МИТРЕВСКИ Е ИГРАЧ НА НАТПРЕВАРОТ

23.02.2014

Посетителите на денешната средба имаа можност да го изберат најдобриот ракометар на средбата, преку платформата на “SunWireless“. Со големо мнозинство на гласови за најдобар...

читај повеќе >

ВО НАТПРЕВАР ШТО НЕ СЕ ЗАБОРАВА, ЈА НАТЕРАВМЕ БАРСЕЛОНА ДА КАПИТУЛИРА

23.02.2014

Веројатно сите сме уште под импресија на подвигот на Металург, кој во незаборавен меч ја надигра Барселона. Тоа што се случи во СЦ “Борис Трајковски“ ќе се прераскажува...

читај повеќе >

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПОСЕТИТЕЛИТЕ НА ДЕНЕШНАТА СРЕДБА

23.02.2014

Поради големиот интерес за денешната средба, а со цел да се избегнат турканиците пред самиот натпревар, вратите на СА “Борис Трајковски“ ќе бидат отворени веќе во 16.15 часот....

читај повеќе >