РК Металург

ПОЗНАТИ СЕ СОСТАВИТЕ НА МЕТАЛУРГ И НА БАРСЕЛОНА ЗА ДЕНЕШНИОТ НАТПРЕВАР

23.02.2014

Познати се составите со кои екипите на Металург и на Барселона ќе настапат на денешниот натпревар. Металург: Станиќ, Митревски, Атман, Циндриќ, Димовски, Георгиевски,...

читај повеќе >

СИТЕ НАШИ ПОТЕНЦИЈАЛНИ ПРОТИВНИЦИ ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО

22.02.2014

Металург го освои третото место во групната фаза на Лигата на шампионите и во осминафиналето ќе се сретне со една од второпласираните екипи од групите А, Б и Д. Од групата А...

читај повеќе >

НАШИОТ ПАРТНЕР “ЛЕТО ФУДС“ ДОНИРАШЕ РЕКВИЗИТИ ЗА ШКОЛИТЕ НА НАШАТА АКАДЕМИЈА

22.02.2014

Продолжува плодната соработка меѓу Академијата на Металург и нашиот партнер “Лето фудс“, соработка која трае веќе две години. Овој пат нашите ракометни школи, кои се во...

читај повеќе >

ЧЕРВАР – ЌЕ СЕ ОБИДЕМЕ СО БОРБЕНОСТ ДА МУ СЕ СПРОТИСТАВИМЕ НА ГОЛЕМИОТ ФАВОРИТ

21.02.2014

Металург денеска одржа прес-конференција по повод натпреварот од последното, десетто, коло од групната фаза на Лигата на шампионите, меѓу нашиот Металург и екипата на...

читај повеќе >

СЛЕДЕТЕ ЈА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА МЕТАЛУРГ ВО ЖИВО

21.02.2014

За првпат во историјата на македонските клупски сајтови Маталург ќе врши директен пренос од прес-конференцијата по повод натпреварот од 10. коло во Лигата на шампионите,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

19.02.2014

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 21.2.2014 година, петок, ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот  од десеттото коло од Лигата на...

читај повеќе >

МETAЛУРГ РАМО ДО РАМО СО ПЕТ ГИГАНТИ

19.02.2014

Металург веќе трета сезона по ред сигурно чекори во друштво со ракометните гиганти Барселона, Кил, Веспрем, Хамбург и Киелце. Тоа се единствените шест екипи во Европа што...

читај повеќе >