РК Металург

АЛЕКСАНДАР ПЕТРОВСКИ: НЕКОЈ САКА ДА ГО ТРГНЕ МЕТАЛУРГ ОД ФАЈНАЛФОРОТ

19.02.2014

Mногу оган имаше на прес-конференцијата по натпреварот во Брест. Незадоволството од судењето беше повод за реакцијата на помошникот тренер на Металург, Александар...

читај повеќе >

ЗАГУБИВМЕ ВО БРЕСТ

18.02.2014

Металург ја загуби средбата од 7. коло на Гаспром СЕХА регионалната лига, против екипата на Брест Мешков, со резултат 24:27 (12:15). На нашата игра се одрази заморот од тешкиот...

читај повеќе >

СОСТАВОТ НА МЕТАЛУРГ ЗА СРЕДБАТА СО ЕКИПАТА НА БРЕСТ МЕШКОВ

18.02.2014

Познат е составот со кој Металург за дваесетина минути ќе настапи против екипата на Брест Мешков. Ќе играат: Станиќ, Митревски, Ојлески, Димовски, Пецаковски, Вугринец,...

читај повеќе >

ЅВЕЗДИТЕ ОД СКОПЈЕ…

18.02.2014

Во објавата на денешниот натпревар, сајтот на екипата на Брест Мешков ги повикува своите навивачи да дојдат на, како што велат, натпреварот од кој зависи понатамошната...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ГО ПОЧИТУВАМ ПРОТИВНИКОТ, НО УТРЕ ЌЕ ИГРАМЕ НА ПОБЕДА. БАБИЌ: МЕТАЛУРГ ГО ИМА НАЈДОБРИОТ ТРЕНЕР НА СВЕТОТ

17.02.2014

В пресрет на утрешниот натпревар денеска во Брест е одржана прес-конференција, со учество на тренерите на двете екипи. Лино Червар: “Одигравме одличен натпревар во Минск....

читај повеќе >

ФОТО: МЕТАЛУРГ СЕ ПОДГОТВУВА ЗА УТРЕШНИОТ НАТПРЕВАР

17.02.2014

Металург околу 7 часот наутро го напушти Минск и тргна кон Брест, каде утре ќе го одигра натпреварот од 7. коло во Регионалната лига, против тимот на Брест Мешков. Во Брест...

читај повеќе >

ЦИНДРИЌ: СЕ РЕШИВ НА СОЛО ВЛЕЗ БИДЕЈКИ ПОМИСЛИВ ДЕКА НИКОЈ НЕМА ТОА ДА ГО ОЧЕКУВА ОД МАРКЕРОТ

17.02.2014

Неколку секунди имаше Металург за да спаси бод на вчерашната средба. Премалку време за реализација на било која претходно вежбана акција. Топката во своите раце ја имаше...

читај повеќе >

МИРКУЛОВСКИ, ЧЕРВАР И МЕТАЛУРГ СЕ ДОБИТНИЦИ НА СИТЕЛОВАТА МАНИФЕСТАЦИЈА “АСОВИТЕ БИРААТ АСОВИ“

17.02.2014

Со пригодна свеченост синоќа во Телевизија Сител по 20.ти пат беше оджана манифестацијата „Асовите бираат асови“, на која, на најуспешните во спортот во претходната година,...

читај повеќе >

ОЈЛЕСКИ: БЕВ СИГУРЕН ДЕКА ЌЕ ПОСТИГНАМ ГОЛ

17.02.2014

По се што се случуваше на денешниот натпревар, Гоце Ојлески е јунакот на натпреварот, човекот чија мирна рака ни донесе бод. “По досудениот седмерец ми пријде Ренато и ми...

читај повеќе >

ФОТО НА ДЕНОТ: ФАУЛОТ ПО КОЈ Е ДОСУДЕН СЕДМЕРЕЦОТ ВО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА

16.02.2014

Само три секунди го делеа тимот на Динамо од толку посакуваната победа. Малку време, но доволно Циндриќ да тргне во последен напад. Следуваше фаул над него, а потоа сѐ реши...

читај повеќе >