РК Металург

ЦИНДРИЌ: СЕ РЕШИВ НА СОЛО ВЛЕЗ БИДЕЈКИ ПОМИСЛИВ ДЕКА НИКОЈ НЕМА ТОА ДА ГО ОЧЕКУВА ОД МАРКЕРОТ

17.02.2014

Неколку секунди имаше Металург за да спаси бод на вчерашната средба. Премалку време за реализација на било која претходно вежбана акција. Топката во своите раце ја имаше...

читај повеќе >

МИРКУЛОВСКИ, ЧЕРВАР И МЕТАЛУРГ СЕ ДОБИТНИЦИ НА СИТЕЛОВАТА МАНИФЕСТАЦИЈА “АСОВИТЕ БИРААТ АСОВИ“

17.02.2014

Со пригодна свеченост синоќа во Телевизија Сител по 20.ти пат беше оджана манифестацијата „Асовите бираат асови“, на која, на најуспешните во спортот во претходната година,...

читај повеќе >

ОЈЛЕСКИ: БЕВ СИГУРЕН ДЕКА ЌЕ ПОСТИГНАМ ГОЛ

17.02.2014

По се што се случуваше на денешниот натпревар, Гоце Ојлески е јунакот на натпреварот, човекот чија мирна рака ни донесе бод. “По досудениот седмерец ми пријде Ренато и ми...

читај повеќе >

ФОТО НА ДЕНОТ: ФАУЛОТ ПО КОЈ Е ДОСУДЕН СЕДМЕРЕЦОТ ВО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА

16.02.2014

Само три секунди го делеа тимот на Динамо од толку посакуваната победа. Малку време, но доволно Циндриќ да тргне во последен напад. Следуваше фаул над него, а потоа сѐ реши...

читај повеќе >

БОРИС ДЕНИЌ: МНОГУ САКАВМЕ ДА ПОБЕДИМЕ. ЛИНО ЧЕРВАР: РЕЗУЛТАТОТ Е ПРАВЕДЕН

16.02.2014

По натпреварот се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Најпрво честитки до Динамо за добриот натпревар. На почетокот од средбата игравме многу лошо, без...

читај повеќе >

ВО ЖЕСТОКА БОРБА МЕТАЛУРГ МУ ОТКОРНА БОД НА ДИНАМО

16.02.2014

Уште еднаш потврдивме дека Металург е најсилен кога е најпотребно. Токму денеска ни требаше барем еден бод и ние го освоивме. Прво, за да нема дилеми дека самите си го...

читај повеќе >

ОГРОМЕН БОД НА МЕТАЛУРГ

16.02.2014

Огромен е бодот на Металург освоен во Минск. По тешка борба нашите момци дојдоа до бод, кој не зацврсти на третото место и кој ни  дава можност да се  бориме за второто место...

читај повеќе >

БОРИС ДЕНИЌ: ПРОТИВ МЕТАЛУРГ ЌЕ ИГРАМЕ ПОДОБРО ОТКОЛКУ СО ВАРДАР

16.02.2014

Во интервју за сајтот на Динамо Минск, тренерот на екипата, Словенецот Борис Дениќ, изјави дека против Металург неговата екипа ќе игра подобро него прошлата седмица, против...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ЌЕ НАСТАПИМЕ СО НАЈСИЛНИОТ СОСТАВ

15.02.2014

Ракометарите на Металург, денес во 15,30 часот по македонско време, го одржаа последниот тренинг пред утрешниот натпревар со Динамо од Минск. „Екипата е комплетна. Освен...

читај повеќе >