РК Металург

РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРИСТИГНАА ВО СКОПЈЕ

09.02.2014

Пред малку во Скопје пристигнаа ракометарите на Металург, кои летаа на релација Париз-Загреб-Скопје. Од утре почнуваат подготовките за 9. коло на Лигата на шампионите, во кое...

читај повеќе >

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ Е ТРЕТ СТРЕЛЕЦ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ. ТОП 10

09.02.2014

По завршени осум кола во Лигата на шампионите нашиот Ренато Вугринец е третопласиран на листата на стрелците: Топ 10: 01. Генсхајмер Уве Р.Н.Ловен 55 02. Персон...

читај повеќе >

И ОВА ЌЕ ВЕ ИЗРАДУВА: НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ОДЛИЧНО НАПРЕДУВА. ФОТО

09.02.2014

Денеска, кога дефинитивно обезбедивме учество во осминафиналето на Лигата на шампионите, ќе ве израдуваме и со информацијата дека Наумче Мојсовски е се подобар. Наумче...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е УЧЕСНИК ВО ТОП 16

09.02.2014

По поразот на тимот на Динамо Минск на средбата против екипата Вардар, Металург дефинитивно обезбеди пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите, трета година...

читај повеќе >

ВЧЕРАШНИОТ НАТПРЕВАР НИЗ НАСЛОВИТЕ НА НАШИТЕ МЕДИУМИ

09.02.2014

Металург ја загуби вчерашната средба, но одигра машки и бескомпромисно. Со тоа го освоивме срцето на нашиот народ. Ретко се случува после пораз во медиумите да се појават...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ БЕШЕ БЛИСКУ ДО НОВА СЕНЗАЦИЈА

08.02.2014

Блиску беше Металург до нова сензација, овој пат среде Париз. Го стиснавме и го испотивме големиот Пари Сен Жермен. На крајот загубивме, се чини, со превисоки три гола...

читај повеќе >

ПОЗНАТ Е СОСТАВОТ СО КОЈ ЌЕ НАСТАПИМЕ ПРОТИВ ПСЖ

08.02.2014

Познат е составот кој вечерва Металург ќе му се спротистави на Пари Сен Жермен. Металург: Станиќ, Мијатовиќ, Атман, Циндриќ, Димовски, Георгиевски, Јоновски, Кеџо, Манасков,...

читај повеќе >

ФОТО ВЕСТ: ПОЛЕКА СЕ ПОДГОТВУВАМЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ

08.02.2014

Металург полека се подготвува за натпреварот. Не чека вистинска војна! Знаеме дека не сме сами - со нас е цела...

читај повеќе >

ФОТО ВЕСТ: МЕТАЛУРГ ПРИСТИГНА ВО ПАРИЗ

07.02.2014

Ракометарите на Металург околу 12 часот пристигнаа во Париз и се сместија во хотелот “Меркури Париз Порте де Сент Клоуд“. Во една од собите цимери се Ванчо Димовски и Дејан...

читај повеќе >