РК Металург

ИВИЦА ОБРВАН: СЕ ОБИДОВМЕ ДА ГО ОДЛОЖИМЕ ОВОЈ ПРОКЛЕТ НАТПРЕВАР

18.12.2013

Од повредата на Мојсовски разочаран е и селекторот Ивица Обрван, кој загуби вистинска ударна игла во нападот на нашата репрезентација. За дневниот весник “Нова...

читај повеќе >

ПРИВЕДЕНИ ПЕТМИНА ЧЛЕНОВИ НА НАВИВАЧКАТА ГРУПА “КОМИТИ“

18.12.2013

МВР идентификува и приведе петмина членови на навивачката група “Комити“, кои во алкохолизирана состојба го нарушиле јавниот ред и мир за време на натпреварот Вардар -...

читај повеќе >

ФОТО. НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ: ЕДНО Е СИГУРНО, ЌЕ СЕ ВРАТАМ ПОДОБАР ОД ПОРАНО

18.12.2013

Наумче Мојсовски веројатно ги преживува најтешките мигови во својата кариера. Но, како вистински спортист и храбар човек, тој е спремен да се соочи со се што го очекува во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТВ. ЧЕРВАР И МИРКУЛОВСКИ: МОЈСОВСКИ НЕ ЗАСЛУЖУВА ВАКОВ ОДНОС

18.12.2013

На прес-конференцијата по натпреварот Лино Червар и Филип Миркуловски го изразија своето незадоволство од односот на дел од публиката кон Наумче Мојсовски. Лино Червар:...

читај повеќе >

ПОБЕДА КОЈА НИ ДОНЕСЕ ТАГА

18.12.2013

Ретко се случува победата наместо радост да донесе тага, но вчерашната против екипата на Вардар е токму таква. Тешката повреда на ведетата во нашиот тим, Наумче Мојсовски,...

читај повеќе >

РИСТО ЧОКРЕВ: ТЕШКО ЌЕ НАЈДЕМЕ АДЕКВАТНА ЗАМЕНА ЗА НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ

18.12.2013

Повредата на Наумче Мојсовски, која целосно ја засени победата над вечниот ривал, тешко му падна на претседателот на Металург, Ристо Чокрев. За дневникот “Нова...

читај повеќе >

РФМ ЌЕ ЈА ПРЕИСПИТА СВОЈАТА УЛОГА ВО СЕХА

17.12.2013

По тешката повреда на Наумче Мојсовски со своја реакција излезе и претседателот на РФМ, Живко Мукаетов: - Се надевам и му пожелувам на нашиот ас Наумче Мојсовски брзо...

читај повеќе >

ШОК: МЕТАЛУРГ ГО ЗАГУБИ НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА. ФОТО

17.12.2013

Победата над Вардар го изгуби сјајот по информацијата за степенот на повредата на еден од нашите најдобри ракометари, Наумче Мојсовски. Магнетната резонанца ги потврди...

читај повеќе >