РК Металург

ДЕСЕТ ТЕШКИ ДЕНА ЗА ЕКИПАТА НА МЕТАЛУРГ

13.02.2014

Наредните десет дена се исклучително напорни за нашиот тим. Не очекуваат три средби кои директно ќе решаваат за нашите позиции во Лигата на шампионите и во Гаспром СЕХА...

читај повеќе >

НАТПРЕВАРОТ ДИНАМО МИНСК – МЕТАЛУРГ Е ПРОГЛАСЕН ЗА НАТПРЕВАР НА НЕДЕЛАТА

12.02.2014

Натпреварот Динамо Минск - Металург е прогласен за натпревар на 9. коло на Лигата на шампионите. Тоа е голема чест за нашиот клуб, особено што во 9. коло има и такви дерби-средби...

читај повеќе >

В САБОТА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО БАРСЕЛОНА

12.02.2014

Почитувани, Влезниците за натпреварот од 10-тото коло на Лигата на шампионите, меѓу екипите на Металург и на Барселона (Шпанија), ќе бидат пуштени во продажба на ден 15.2.2014...

читај повеќе >

ЦИНДРИЌ ОДЛИЧНО СЕ ВКЛОПУВА ВО МОЗАИКОТ НА МЕТАЛУРГ

12.02.2014

Најдобриот стрелец (131 гол на 15 меча) и асистент (68) сезонава во хрватското првенство, од екипата на Карловац, централниот бек Лука Циндриќ (185 см, 20 години) веќе еден месец е...

читај повеќе >

ФОТО: МЕТАЛУРГ РЕЛАКСИРАНО СЕ ПОДГОТВУВА ЗА МЕЧОТ ПРОТИВ ДИНАМО МИНСК

11.02.2014

Металург релаксирано се подготвува за натпреварот против екипата на Динамо Минск, еден од најважните мечеви во завршницата од групната фаза на Лигата на...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ИЗГРАДИВМЕ ИМИЏ НА БОРБЕН И НЕПОКОРЛИВ ТИМ

11.02.2014

Пласманот во Топ 16 фазата од Лигата на шампионите (ЛШ), трета сезона по ред, е голем, а воедно и очекуван и заслужен успех на Металург. Му честитам и на Вардар за добрата игра и...

читај повеќе >

ФОТО: НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ДОЈДЕ ВО “АВТОКОМАНДА“

10.02.2014

По подолго време, во “Автокоманда“ дојде Наумче Мојсовски, кој одлично се опоравува по тешката повреда на коленото. Појавата на Мојсовски беше дочекана со аплауз од...

читај повеќе >

ОДБРАНА НА РАДЕ МИЈАТОВИЌ Е ИЗБРАНА ЗА НАЈДОБРА ВО 8. КОЛО НА ЛШ

10.02.2014

Можеби нашите голмани немаа свој ден во Париз, но една одбрана на Раде Мијатовиќ е избрана за најдобра во 8. коло на Лигата на шампионите. Изборот можете да го видете на...

читај повеќе >

РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРИСТИГНАА ВО СКОПЈЕ

09.02.2014

Пред малку во Скопје пристигнаа ракометарите на Металург, кои летаа на релација Париз-Загреб-Скопје. Од утре почнуваат подготовките за 9. коло на Лигата на шампионите, во кое...

читај повеќе >

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ Е ТРЕТ СТРЕЛЕЦ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ. ТОП 10

09.02.2014

По завршени осум кола во Лигата на шампионите нашиот Ренато Вугринец е третопласиран на листата на стрелците: Топ 10: 01. Генсхајмер Уве Р.Н.Ловен 55 02. Персон...

читај повеќе >