РК Металург

ПОЗНАТИ СЕ СОСТАВИТЕ СО КОИ ВАРДАР И МЕТАЛУРГ ЌЕ НАСТАПАТ НА ДЕНЕШНАТА ДЕРБИ-СРЕДБА

24.11.2013

ЕХФ ги објави составите со кои екипите на Вардар и на Металург ќе настапат на денешниот натпревар. Домаќинот, екипата на Вардар, ќе настапи во следниот состав: Милиќ,...

читај повеќе >

МЕТАЛКО – АТРАКЦИЈА НА САЕМОТ ЗА ДЕЦА

24.11.2013

Маскотата на Металург, популарниот Металко, денеска беше вистинска атракција на саемот за деца, што се одржува во Скопје Сити Мол. Металко им го разубави неделното...

читај повеќе >

МАКЕДОНСКОТО ДЕРБИ Е ПРОГЛАСЕНО ЗА НАТПРЕВАР НА ШЕСТОТО КОЛО ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

22.11.2013

Од 120 средби, колку што се играат во групната фаза од Лигата на шампионите, само 10 го носат епитетот - натпревар на колото. Една од десетте е и неделната пресметка меѓу вечните...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР БЕШЕ НА САЕМОТ ЗА ДЕЦА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

22.11.2013

Металург Јуниор учествуваше во манифестацијата по повод светскиот ден на децата, што се одржува во Скопје Сити Мол од 21 до 24 ноември. Манифестацијата изобилува со многу...

читај повеќе >

ДИМОВСКИ: ДА ОДИГРАМЕ НА НАШЕ НИВО, МАШКИ И ПОЖРТВУВАНО

22.11.2013

Ракометарите на Вардар и на Металург задутре во 18 часот во преполната сала „Борис Трајковски “ во Скопје ќе го играат реванш дерби-мечот од 6. коло од Лигата на шампионите...

читај повеќе >

БРОЈКА ЗА ПОЧИТ – 30000 ФАНОВИ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК НА МЕТАЛУРГ

20.11.2013

Секојдневно расте бројот на нашите фанови. Официјалниот фејсбук на Металург дојде до бројка од 30000 следбеници. Бројка за почит, тешко достижна и за нас обврзувачка. Само...

читај повеќе >

МАРКО НЕЛОСКИ ВО ДАРУВАРСКE ТОПЛИЦЕ

20.11.2013

 Последната фаза од рехабилитациониот процес, по операцијата на рамото, младиот Марко Нелоски ја поминува во Даруварске Топлице, каде претходно се рехабилитираше и...

читај повеќе >

НОВО БЛЕДО ИЗДАНИЕ НА МЕТАЛУРГ

19.11.2013

Металург продолжува со своите бледи игри, а по денешниот нерешен резултат, против екипата на Ловќен, се подалеку е и фајналфорот во Гаспром регионалната лига. Одигравме...

читај повеќе >

ПОЧНА СО РАБОТА ТЕЛЕВИЗИЈАТА НА МЕТАЛУРГ

18.11.2013

Од денеска почна со работа телевизијата на Металург. Реализацијата на проектот “Металург ТВ“ е во склад со нашата желба да создадеме канал преку кој нашите посетители и...

читај повеќе >