РК Металург

ПРОДАДЕНИ СЕ СИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ЗА СРЕДБАТА ПРОТИВ БАРСЕЛОНА

15.02.2014

За само дваесетина минути продадени се сите влезници за средбата со Барселона, од последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Во продажба беа пуштени околу 2900...

читај повеќе >

ФОТОГАЛЕРИЈА: МЕТАЛУРГ ВО ВИЕНА

14.02.2014

Металург околу 13 часот пристигна во Виена, а за неколку минути ќе полета за Минск. Седумчасовното чекање во Виена некои го искористија за прошетка низ градот: Некои...

читај повеќе >

ВО “СТОБИ“ Е ОБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ЛОЗАРИТЕ, ОВОШТАРИТЕ И НА ГРАДИНАРИТЕ

14.02.2014

Со верска литургија, со молитвата на Свети Трифун и со првата лоза закроена  од сопственикот на винарницата, Минчо Јорданов, во Винаријата Стоби беше обележан празникот на...

читај повеќе >

ИНТЕРВЈУ НА ПАВЕЛ АТМАН ЗА САЈТОТ НА ЕХФ

14.02.2014

Интервјуто е преземено од официјалниот сајт на ЕХФ. По три години минати во Динамо Минск, Павел Атман се враќа во главниот град на Белорусија, првпат во боите на Металург. Го...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ЗАМИНУВА ВО БЕЛОРУСИЈА

13.02.2014

Утре напладне Металург заминува во Белорусија. Нашите ракометари ќе летаат на релација Скопје - Виена (12.40 часот), а потоа ќе го чекаат вечерниот лет за Минск (20.25 часот). Во...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ОЧЕКУВАМ ДИНАМО ДА ИГРА ЦВРСТО И БОРБЕНО

13.02.2014

- Иако Динамо ги загуби шансите за осминафинале, очекувам во неделниот натпревар во Минск да влезат максимално цврсто и борбено, исто како да бркаат пласман, бидејќи од...

читај повеќе >

ДЕСЕТ ТЕШКИ ДЕНА ЗА ЕКИПАТА НА МЕТАЛУРГ

13.02.2014

Наредните десет дена се исклучително напорни за нашиот тим. Не очекуваат три средби кои директно ќе решаваат за нашите позиции во Лигата на шампионите и во Гаспром СЕХА...

читај повеќе >

НАТПРЕВАРОТ ДИНАМО МИНСК – МЕТАЛУРГ Е ПРОГЛАСЕН ЗА НАТПРЕВАР НА НЕДЕЛАТА

12.02.2014

Натпреварот Динамо Минск - Металург е прогласен за натпревар на 9. коло на Лигата на шампионите. Тоа е голема чест за нашиот клуб, особено што во 9. коло има и такви дерби-средби...

читај повеќе >