РК Металург

МЕТАЛУРГ И НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ СЕ ДОБИТНИЦИ НА БЛАГОДАРНИЦИ ЗА АКЦИЈАТА “СУПЕР Е ДА СИ МЛАД, КУЛ Е ДА СИ ХУМАН“

13.11.2013

На денот на ослободувањето на градот Скопје, 13 ноември, Црвениот Крст на Град Скопје, организираше традиционална крводарителска акција како дел од кампањата „Супер е да си...

читај повеќе >

МЕГА ИНТЕРВЈУ. ЧЕРВАР: САМО ДОМАШНОТО “ПРОИЗВОДСТВО“ НА ИГРАЧИ НОСИ УСПЕХ НА ДОЛГ РОК

13.11.2013

Мегаинтервју со Лино Чевар. Преземено од “Капитал“. Што да се каже повеќе за Лино Червар, а што не е кажано милион пати до сега: мега успешен тренер, еден од најдобрите...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ – СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА НА ГРАДОТ СКОПЈЕ

12.11.2013

Филип Миркуловски ја доби наградата “13 Ноември“, што ја доделува Градскиот сојуз на спортови. Миркуловски го доби признанието за најдобар спортист на  Скопје во 2013...

читај повеќе >

MЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

11.11.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 12.11.2013 година (вторник) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од петтото коло од Лигата на...

читај повеќе >

“БАЛКАН ХАНДБАЛ“ АНКЕТИРА: КОЈ Е НАЈДОБРИОТ РАКОМЕТАР НА МЕТАЛУРГ?

10.11.2013

Интересна анкета спроведува порталот “Балкан Хандбал“, кој своите читатели ги прашува - кој е најдобриот ракометар на Металург? Истовремено тече и анкетата “Кој владее со...

читај повеќе >

АТМАН, ЈОНОВСКИ, В.МАРКОСКИ И НЕЛОСКИ ДЕНЕСКА СЕ ВРАЌААТ ОД СЛОВЕНИЈА

10.11.2013

По тридневни терапии во Блед (Словенија) денеска се враќаат нашите ракометари Атман, Јоновски, В.Маркоски и Нелоски. Терапиите ги вршеа  лекарите Стипе и Дино Доманчиќ, а...

читај повеќе >

ДОБРОТО ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ НА МЕТАЛУРГ ГИ ЗГАСНА НАДЕЖИТЕ НА ВОЈВОДИНА. ФОТО

09.11.2013

Комбинираниот состав на Металург извојува победа против екипата на српскиот шампион, Војводина, со резултат 30:24 (14:16). Допатувавме со состав во кој недостасуваа повеќето од...

читај повеќе >

ПРОДАДЕНИ СЕ СИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ВАРДАР

09.11.2013

Само дваесетина минути беа потребни за да се распродадат понудените 2200 влезници. Нешто повеќе од третина беа купени онлајн. Салата “Борис Трајковски“, ќе биде исполнета до...

читај повеќе >