РК Металург

ВИДЕО: СТАНИЌ ЈА ИМА НАЈДОБРАТА ОДБРАНА ВО ДОСЕГАШНИОТ ТЕК НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

03.02.2014

Дарко Станиќ ја има најдобрата одбрана во досегашниот тек на Лигата на шампионите. Дарко го одбрани зицерот на Игор Вори на натпреварот против Пари Сен Жермен, и токму таа...

читај повеќе >

АПСОЛУТЕН РЕКОРД НА САЈТОТ НА МЕТАЛУРГ

03.02.2014

Месецот јануари стана рекорден за официјалниот сајт на Металург. За првпат ја надминавме границата од 300.000 посети месечно и забележавме точно 349.816 посети (11.284 посети дневно)...

читај повеќе >

ДЕНЕСКА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИ ЗА МЕЧОТ МЕТАЛУРГ – БОРАЦ БЛ

02.02.2014

Денеска почнува продажбата на влезниците за натпреварот Металург - Борац БЛ, во рамките на Гаспром регионалната (СЕХА) лига. Влезниците ќе се продаваат во сите продажни...

читај повеќе >

НИТУ ВЕСПРЕМ НЕ ЈА ПРЕЖИВЕА “АВТОКОМАНДА“

01.02.2014

Металург вечерва се надмина себе си и го совлада супертимот на повеќекратниот шампион на Унгарија, тимот на Веспрем. Настапивме без исклучително важниот Атман, со...

читај повеќе >

АЛИЛОВИЌ: НЕ МЕ ИЗНЕНАДУВА НАПРЕДОКОТ НА МЕТАЛУРГ

01.02.2014

Металург денеска во „Автокоманда“, од 19 часот, игра со единствениот непоразен тим сезонава во ЛШ, Веспрем, чиј голман е хрватскиот репрезентативец Мирко Алиловиќ, а...

читај повеќе >

КАРЛОС ОРТЕГА: НАТПРЕВАРИТЕ ВО СКОПЈЕ ЌЕ БИДАТ ВИСТИНСКИ ТЕСТ ЗА НАШАТА ФОРМА

30.01.2014

Веднаш по вечерниот тренинг на Металург на паркетот во “Автокоманда“ излегоа ракометарите на Веспрем, кои го одржаа својот тренинг. Тренерот на Веспрем, Шпанецот Карлос...

читај повеќе >

ФОТО ВЕСТ: ВЕСПРЕМ НА ПАТ ЗА СКОПЈЕ

30.01.2014

Екипата на Веспрем е на пат за Скопје. Вечерва, во 19 часот, Унгарците ќе одржат тренинг во салата “Автокоманда“. Натпреварот Металург - Веспрем се игра в сабота, во 19 часот....

читај повеќе >

УТРЕ ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ВЕСПРЕМ

29.01.2014

Утре почнува продажбата на влезниците за средбата Металург - Веспрем. Цената на влезниците е 100 денари, а ќе можат да се набават на касата во салата “Автокоманда“. Бројот на...

читај повеќе >

ГОЛЕМИОТ ВЕСПРЕМ ЌЕ ГОСТУВА ВО “АВТОКОМАНДА“

28.01.2014

В сабота, 1. февруари, во “Автокоманда“ ќе гостува една од најдобрите европски екипи, тимот на Веспрем, со која ќе одиграме пријателски натпревар. Екипата на Веспрем ќе...

читај повеќе >