РК Металург

АЛИЛОВИЌ: НЕ МЕ ИЗНЕНАДУВА НАПРЕДОКОТ НА МЕТАЛУРГ

01.02.2014

Металург денеска во „Автокоманда“, од 19 часот, игра со единствениот непоразен тим сезонава во ЛШ, Веспрем, чиј голман е хрватскиот репрезентативец Мирко Алиловиќ, а...

читај повеќе >

КАРЛОС ОРТЕГА: НАТПРЕВАРИТЕ ВО СКОПЈЕ ЌЕ БИДАТ ВИСТИНСКИ ТЕСТ ЗА НАШАТА ФОРМА

30.01.2014

Веднаш по вечерниот тренинг на Металург на паркетот во “Автокоманда“ излегоа ракометарите на Веспрем, кои го одржаа својот тренинг. Тренерот на Веспрем, Шпанецот Карлос...

читај повеќе >

ФОТО ВЕСТ: ВЕСПРЕМ НА ПАТ ЗА СКОПЈЕ

30.01.2014

Екипата на Веспрем е на пат за Скопје. Вечерва, во 19 часот, Унгарците ќе одржат тренинг во салата “Автокоманда“. Натпреварот Металург - Веспрем се игра в сабота, во 19 часот....

читај повеќе >

УТРЕ ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ВЕСПРЕМ

29.01.2014

Утре почнува продажбата на влезниците за средбата Металург - Веспрем. Цената на влезниците е 100 денари, а ќе можат да се набават на касата во салата “Автокоманда“. Бројот на...

читај повеќе >

ГОЛЕМИОТ ВЕСПРЕМ ЌЕ ГОСТУВА ВО “АВТОКОМАНДА“

28.01.2014

В сабота, 1. февруари, во “Автокоманда“ ќе гостува една од најдобрите европски екипи, тимот на Веспрем, со која ќе одиграме пријателски натпревар. Екипата на Веспрем ќе...

читај повеќе >

ПРВ ТРЕНИНГ НА МЕТАЛУРГ ВО КОМПЛЕТЕН СОСТАВ ВО НОВАТА ГОДИНА

27.01.2014

По враќањето на нашите ракометари, учесници на ЕП во Данска, вечерва Металург одржа прв тренинг во комплетен состав во новата година. Беа присутни сите ракометари освен...

читај повеќе >

ВКУПНИОТ УЧИНОК НА РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ НА ЕП ВО ДАНСКА. МИРКУЛОВСКИ НАЈДОБАР

24.01.2014

Сите ракометари на Металург што настапија на ЕП во Данска ги завршија своите репрезентативни обврски. Во Данска имавме 14 ракометари од кои не настапи само Никола Митревски....

читај повеќе >

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: РАКОМЕТАРИТЕ СЕ ВРАТИЈА. ФОТО: БАНСКОЛИЕВ (Н.МАКЕДОНИЈА).

23.01.2014

Предупредуваме - фотографиите се сопственост на дневникот “Нова...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ СЕ РЕХАБИЛИТИРА ВО ХРВАТСКА

17.01.2014

Лидерот во нападот на Металург, Наумче Мојсовски, од понеделникот се наоѓа во Даруварске Топлице (Хрватска), каде во следните дваесетина дена ќе продолжи со процесот на...

читај повеќе >