РК Металург

ПРОМОТИВНО ВИДЕО НА ТВ СИТЕЛ ВО ПОДДРШКА НА НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ

19.12.2013

Сте го виделе прекрасното промотивно видео на ТВ Сител, во поддршка на Наумче Мојсовски ? Навистина вреди да се...

читај повеќе >

В САБОТА МЕТАЛУРГ ЌЕ ГО ПРОМОВИРА СВОЕТО ВИНО И НОВОГОДИШНИОТ КАЛЕНДАР

19.12.2013

Почитувани пријатели, В  сабота, 21 декември, пред хипермаркетот на Керфур во Скопје Сити Мол, Металург ќе одржи промоција на “Виното на Металург“. Се работи за вино од...

читај повеќе >

ЕКСПРЕСНО Е КАЗНЕТ ПАВЕЛ АТМАН

19.12.2013

Дека и СЕХА лига знае да биде брза и ажурна докажа експресното казнување на Павел Атман, кој вчера доби директен црвен картон поради намерното задржување на топката, а веќе...

читај повеќе >

ИВИЦА ОБРВАН: СЕ ОБИДОВМЕ ДА ГО ОДЛОЖИМЕ ОВОЈ ПРОКЛЕТ НАТПРЕВАР

18.12.2013

Од повредата на Мојсовски разочаран е и селекторот Ивица Обрван, кој загуби вистинска ударна игла во нападот на нашата репрезентација. За дневниот весник “Нова...

читај повеќе >

ПРИВЕДЕНИ ПЕТМИНА ЧЛЕНОВИ НА НАВИВАЧКАТА ГРУПА “КОМИТИ“

18.12.2013

МВР идентификува и приведе петмина членови на навивачката група “Комити“, кои во алкохолизирана состојба го нарушиле јавниот ред и мир за време на натпреварот Вардар -...

читај повеќе >

ФОТО. НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ: ЕДНО Е СИГУРНО, ЌЕ СЕ ВРАТАМ ПОДОБАР ОД ПОРАНО

18.12.2013

Наумче Мојсовски веројатно ги преживува најтешките мигови во својата кариера. Но, како вистински спортист и храбар човек, тој е спремен да се соочи со се што го очекува во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТВ. ЧЕРВАР И МИРКУЛОВСКИ: МОЈСОВСКИ НЕ ЗАСЛУЖУВА ВАКОВ ОДНОС

18.12.2013

На прес-конференцијата по натпреварот Лино Червар и Филип Миркуловски го изразија своето незадоволство од односот на дел од публиката кон Наумче Мојсовски. Лино Червар:...

читај повеќе >

ПОБЕДА КОЈА НИ ДОНЕСЕ ТАГА

18.12.2013

Ретко се случува победата наместо радост да донесе тага, но вчерашната против екипата на Вардар е токму таква. Тешката повреда на ведетата во нашиот тим, Наумче Мојсовски,...

читај повеќе >

РИСТО ЧОКРЕВ: ТЕШКО ЌЕ НАЈДЕМЕ АДЕКВАТНА ЗАМЕНА ЗА НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ

18.12.2013

Повредата на Наумче Мојсовски, која целосно ја засени победата над вечниот ривал, тешко му падна на претседателот на Металург, Ристо Чокрев. За дневникот “Нова...

читај повеќе >