РК Металург

ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ СЕ ДРУЖЕВМЕ СО НАШИТЕ ФАНОВИ. ФОТОГРАФИИ

21.12.2013

Многу луѓе се собраа денеска пред хипермаркетот на Карфур, во Скопје Сити Мол. Промоциите на “Виното на Металург“ и на новогодишниот календар на Металург станаа повод за...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ: ИМ БЛАГОДАРАМ НА МОИТЕ ФАНОВИ И ПРИЈАТЕЛИ ЗА БЕЗРЕЗЕРВНАТА ПОДДРШКА. ФОТО

21.12.2013

Успешно заврши операцијата врз коленото на македонскиот ракометен ас Наумче Мојсовски. Лекарскиот тим на чело со д-р Шенк задоволен е од тоа како се одвивала операцијата и...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ Е ОПЕРИРАН И СЕ ЧУВСТВУВА ОДЛИЧНО

21.12.2013

Само што заврши оперативниот зафат врз коленото на Наумче Мојсовски, кој е опериран во клиниката на д-р Шенк, во австрискиот град Шраунс. Операцијата помина во најдобар ред...

читај повеќе >

НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ – ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ ГИ ПРОМОВИРАМЕ “ВИНОТО НА МЕТАЛУРГ“ И НАШИОТ НОВОГОДИШЕН КАЛЕНДАР

21.12.2013

Не заборавајте, денеска ги промовираме “Виното на Металург“ и нашиот Новогодишен календар. Промоцијата ќе биде пред хипермаркетот на Карфур, во Скопје Сити Мол. Ќе  имаме...

читај повеќе >

ВО ОВОЈ МОМЕНТ ГО ОПЕРИРААТ НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ

20.12.2013

Во тек е оперативниот зафат врз коленото на Наумче Мојсовски. Очекуваме дополнителни информации. Објавуваме две фотографии, едната е снимена по пат во Австрија, а другата...

читај повеќе >

НА КЛУПСКАТА РАНГ-ЛИСТА ЗА СЕЗОНАТА 2014/15, МАКЕДОНИЈА Е НА РЕКОРДНО ВИСОКОТО ДЕСЕТТО МЕСТО

20.12.2013

ЕХФ ја објави клупската ранг листа за сезоната 2014-15, која ќе биде основа за новата дистрибуција на места во Европските купови. Македонија е на десеттото место, што е највисок...

читај повеќе >

ПРЕТСТАВНИЦИТЕ НА БАУЕРФАЈНД ГО ПОСЕТИЈА МЕТАЛУРГ

19.12.2013

Пред неколку дена претставници на нашиот партнер, реномираната фирма Бауерфајнд, го посетија Металург. Дружењето, како основна цел на посетата, заврши со заедничко...

читај повеќе >

ВЧЕРАШНИОТ ДЕН РЕКОРДЕН ЗА САЈТОТ НА МЕТАЛУРГ

19.12.2013

Вчерашниот ден беше рекорден за сајтот на Металург. Забележавме 31656 посети од 23318 единечни посетители. Отворени беа 83372 страници од нашите материјали. Ви благодариме на...

читај повеќе >

ПРОМОТИВНО ВИДЕО НА ТВ СИТЕЛ ВО ПОДДРШКА НА НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ

19.12.2013

Сте го виделе прекрасното промотивно видео на ТВ Сител, во поддршка на Наумче Мојсовски ? Навистина вреди да се...

читај повеќе >

В САБОТА МЕТАЛУРГ ЌЕ ГО ПРОМОВИРА СВОЕТО ВИНО И НОВОГОДИШНИОТ КАЛЕНДАР

19.12.2013

Почитувани пријатели, В  сабота, 21 декември, пред хипермаркетот на Керфур во Скопје Сити Мол, Металург ќе одржи промоција на “Виното на Металург“. Се работи за вино од...

читај повеќе >