РК Металург

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ: ДРЖАВЈАНСТВОТО Е ГОЛЕМА ЧЕСТ, НО И ГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ

16.12.2013

Интервјуто е преземено од дневникот “Нова Македонија“. Си­те до еден ќе го да­де­ме пос­лед­ни­от атом од си­ла­та за да стиг­не­ме до што по­до­бар плас­ман на...

читај повеќе >

ПАВЕЛ АТМАН Е ПРОГЛАСЕН ЗА ИГРАЧ НА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ЗАГРЕБ

15.12.2013

Во традиционалното гласање на крајот од средбата, присутните во салата “Борис Трајковски“ за најдобар ракометар го прогласија Павел Атман, кој победи со огромни 44...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТВ. ПЕТРОВСКИ: ДЕНЕСКА СРЕЌАТА НЕ БЕШЕ НА НАША СТРАНА

15.12.2013

По натпреварот се одржа редовната прес-конференција: Александар Петровски: Се обидувавме да им кажеме на играчите дека ќе биде тешко. Бевме малку нестрпливи во нападот, за...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ИСПУШТИ ПОБЕДАТА ОД РАЦЕ

14.12.2013

Металург пропушти можност да врзи две едноподруго победи над екипата на Загреб, откако вечерва одигра нерешено со хрватскиот шампион, во средба од третото коло во СЕХА...

читај повеќе >

ВИДЕО. МЕТАЛУРГ ТВ. ЧЕРВАР: ПРОТИВ ЗАГРЕБ, КОЈ РЕТКО ГУБИ ДВЕ СРЕДБИ ЗА СЕДУМ ДЕНА, ЌЕ ИГРАМЕ СО НАЈСИЛНИОТ СОСТАВ

13.12.2013

Металург денеска одржа прес-конференција по повод утрешниот натпревар против екипата на Загреб. На присутните новинари им се обратија шефот на нашиот стручен штаб, Лино...

читај повеќе >