РК Металург

РИСТО ЧОКРЕВ 40 ГОДИНИ НЕПРЕКИНАТО ВО МЕТАЛУРГ

02.12.2013

По повод 40 години непрекината работа во Металург, претседателот на клубот, Ристо Чокрев, доби пригоден поклон. Чокрев дојде во Металург во далечната 1973 година, најпрво како...

читај повеќе >

ВИДЕО: ЧЕРВАР – ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ МОРА ДА СЕ ИГРА ДОБРО ПРОТИВ СЕКОГО

02.12.2013

Изјавите на учесниците на прес-конференцијата по натпреварот Металург - Вакер Тун: Лино Червар: "Честитки за гостите за освоениот бод, ние загубивме еден поен, но на крајот и...

читај повеќе >

ИЗГЛЕДА НЕВЕРОЈАТНО, НО ТАКА Е – МЕТАЛУРГ СЕ СПАСИ ОД ПОРАЗ ПРОТИВ ТУН

02.12.2013

Ново непријатно изненадување ни приредија нашите ракометари. По системот топло-ладно денеска доживеавме ракометна лекција да ни држи екипата на Вакер Тун, една од двете...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ДЕНЕСКА ГО ИГРА СВОЈОТ 45-ТИ НАТПРЕВАР ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

01.12.2013

Денешниот натпревар против екипата на Тун е 45-от натпревар на Металург во Лигата на шампионите, каде имаме 21 победа, 21 пораз и две нерешени средби. Третпат во својата...

читај повеќе >

И МЕТАЛУРГ ЈА КАЖА СВОЈАТА СТРАНА ОД ПРИКАЗНАТА ЗА ДЕРБИ НАТПРЕВАРИТЕ СО ВАРДАР ВО ЛШ

30.11.2013

Статијата е преземена од “Македонски спорт“ Претседателот на Металург изненаден од ставовите на Вардар по двата одиграни натпревари во Лигата на шампионите. Двете мега...

читај повеќе >

СЕ ТРОШАТ ПОСЛЕДНИТЕ ВЛЕЗНИЦИ

29.11.2013

Ги известуваме нашите симпатизери дека во продажба има уште околу 500 влезници. Искористете ја можноста да присуствувате на натпревар во кој Металург треба да го обезбеди...

читај повеќе >