Топ Вести

РК Металург

ТАТРАН ЈА НАВЕДНА ГЛАВАТА

27.11.2012

Долго го очекувавме овој натпревар. По сѐ што доживеавме во првиот дел од првенството, кога Татран ги одби сите наши предлози и забележа победа со службен резултат (10:0),...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР ЗА “НОВА МАКЕДОНИЈА“: “ОДИГРАВМЕ БОРБЕНО, МАШКИ НА ИСПИТОТ НА НАШАТА ЗРЕЛОСТ“

27.11.2012

Зборувајќи за загубените натпревари против Киелце, Лино Червар, за денешниот број на весникот “Нова Македонија“, го кажа следното: “ Уште пред почетокот на сезоната...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

26.11.2012

Почитувани, Ракометниот клуб Металург информира дека натпреварот од 7. коло од Лига на шампионите во ракомет против францускиот Шамбери ќе се одигра на ден 01.12.2012 година...

читај повеќе >

ВО СРЕДА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ШАМБЕРИ

26.11.2012

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ја информира македонската  јавност дека на ден 28.11.2012 година (среда), со почеток во 16 часот, преку ексклузивниот дистрибутер “Тобако“,...

читај повеќе >

ТАТРАН ГОСТУВА ВО СКОПЈЕ

25.11.2012

Не запира жестокиот ритам на натпревари на нашиот ракометен шампион. Зад нас се два несреќни порази од силниот Киелце, но време за жалење нема. Во вторник на гости ни доаѓа...

читај повеќе >

ГОСПОД ГИ ЧУВА ПОЛЈАЦИТЕ

24.11.2012

Да кажеше некој пред натпреварот дека Металург ќе одигра две идентични средби со ист противник, немаше да веруваме. А излезе наполно ист. Повторно ги „мелеме“ 45 минути и...

читај повеќе >

ПРЕЗИМЕТО МАНАСКОВ Е ДОБРО ПОЗНАТО ВО КИЕЛЦЕ

24.11.2012

Дел од полските медиуми излегоа со симпатична забелешка. Имено, се сетија дека презимето Манасков не им е непознато бидејќи во сезона 1999/2000 еден Манасков (Пепи Манасков) веќе...

читај повеќе >

КИЕЛЦЕ Е НАШИОТ ИСПИТ НА ЗРЕЛОСТА

24.11.2012

Киелце. Пишува Ричи Ѓамовски од Македонски Спорт. Екипата на Металург денеска во Киелце ќе се обиде да го направи тоа што не и успеа во Скопје - да победи. Успехот на овој меч...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е ДОВЕДЕН ВО БЕЗИЗЛЕЗНА СИТУАЦИЈА. СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА.

23.11.2012

До -  Претседател на Република Македонија, г-дин Ѓорѓе Иванов -  Влада на Република Македонија -  Агенција за Млади и Спорт -  Ракометна Федерација на Македонија - ...

читај повеќе >

КОМЕНТАТОРОТ ТОМ О`БРАНАГАН СО НОВ БЛОГ ЗА MЕТАЛУРГ НА САЈТОТ НА ЕХФ

22.11.2012

Не­ко­гаш и најц­вр­сти­от че­лик се то­пи ко­га е со­о­чен со си­лен оган. Са­мо што се вра­тив од зем­ја­та на злат­но­то сон­це. Ја са­кам Ма­ке­до­ни­ја. Го са­кам...

читај повеќе >