Топ Вести

РК Металург

РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЈА ПОДДРЖАА АКЦИЈАТА “ДЕН НА ДРВОТО“

21.11.2012

Ракометарите на Металург ја поддржаа акцијата Ден на дрвото на улицата Митрополит Теодосиј Гологанов, каде премиерот Никола Груевски и градоначалникот на Скопје Коце...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ТРГНУВА КОН ПОЛСКА

21.11.2012

Ракометарите на Металург полека се подготвуваат за утрешното заминување во Полска. Ги чека пат во траење од дури 14 часа. Екипата на пат ќе тргна рано наутро (5.30 часот) и тоа со...

читај повеќе >

МИСЛЕЈЌИ НА КИЕЛЦЕ, МЕТАЛУРГ ГО РАЗБИ ИЗВИЃАЧ.

20.11.2012

По двата пораза, против Вардар ПРО и Киелце, може да се каже дека средбата со Извиѓач дојде точно навреме. Извиѓач е сосема солидна екипа, меѓутоа без шанси против Металург,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ИСПУШТИ ПОБЕДАТА ОД РАЦЕ

18.11.2012

Зад нас е еден голем натпревар, кој воодушеви со прикажаната игра. Видовме вистинска ракометна војна, машка борба на две рамноправни екипи. Натпревар исполнет со дуели во кои...

читај повеќе >

ПРЕД НАС Е ПОЛСКИОТ ПРЕДИЗВИК

18.11.2012

Металург денеска е пред нов предизвик. Треба да се соочиме со моќниот Киелце, “дрим тимот“ од Полска. Екипа што моментално е во самиот врв на европскиот ракомет и која...

читај повеќе >

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ НА ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ ЗА САЈТОТ НА ЕХФ

16.11.2012

Филип Миркуловски: Не сме под притисок да победиме ! Играме подобро кога сме аутсајдери, вели ракометарот на Металург Скопје Филип Миркуловски пред натпреварот на неделата...

читај повеќе >

ЕХФ НА СВОЈОТ САЈТ ГО НАЈАВИ НАТПРЕВАРОТ МЕЃУ МЕТАЛУРГ И КИЕЛЦЕ

16.11.2012

Текстот е преземен од сајтот на ЕХФ. Двете екипи имаат стоотстотен успех на меѓународно ниво, но и двата тима изненадувачки ги загубија натпреварите со директните...

читај повеќе >

КОМЕНТАТОРОТ ТОМ О’БРАНАГЕЈН ЗА НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ КИЕЛЦЕ.

15.11.2012

Пишува, Том О’Бранагејн Следната станица е Скопје, на дуелот од врвот на табелата во групата Ц, помеѓу Металург и Килце. Ова е дуел на два тима што во последната година...

читај повеќе >

ИВАН ЧУПИЌ ЕКСКЛУЗИВНО ЗА САЈТОТ НА МЕТАЛУРГ

14.11.2012

В недела очекувам празник на ракометот во Скопје   Иван Чупиќ, хрватскиот репрезентативец и десно крило на полски Киелце, противникот на Металург в недела, во 5. коло во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА

14.11.2012

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од петтото коло на Лигата на шампионите, против екипата на Киелце. Пред многубројните претставници...

читај повеќе >