РК Металург

ВКУПНИОТ УЧИНОК НА РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ НА ЕП ВО ДАНСКА. МИРКУЛОВСКИ НАЈДОБАР

24.01.2014

Сите ракометари на Металург што настапија на ЕП во Данска ги завршија своите репрезентативни обврски. Во Данска имавме 14 ракометари од кои не настапи само Никола Митревски....

читај повеќе >

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: РАКОМЕТАРИТЕ СЕ ВРАТИЈА. ФОТО: БАНСКОЛИЕВ (Н.МАКЕДОНИЈА).

23.01.2014

Предупредуваме - фотографиите се сопственост на дневникот “Нова...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ СЕ РЕХАБИЛИТИРА ВО ХРВАТСКА

17.01.2014

Лидерот во нападот на Металург, Наумче Мојсовски, од понеделникот се наоѓа во Даруварске Топлице (Хрватска), каде во следните дваесетина дена ќе продолжи со процесот на...

читај повеќе >

ВАНЧО ДИМОВСКИ: ЌЕ ТРЕБА ДА ИГРАМЕ НА МНОГУ ВИСОКО НИВО И ДУРИ И ДА ГИ НАДМИНЕМЕ НАШИТЕ РЕАЛНИ МОЖНОСТИ

11.01.2014

Еден ден пред заминувањето во Данска свое видување за претстојното првенство даде Ванчо Димовски, еден од најискусните во нашата репрезентација. Се наоѓаме пρед самиот...

читај повеќе >

НЕОЧЕКУВАН ПРЕСВРТ: НЕКОЛКУ НАШИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА

10.01.2014

Откако утрово примија инфузија во рамките на подготовките за ЕП, дел од нашите репрезентативци имаа лоша реакција на третманот и мораа да се хоспитализираат. Се работи за...

читај повеќе >

ПО ПРАЗНИЦИТЕ, МЕТАЛУРГ ПОЧНА СО ТРЕНАЖНИОТ ПРОЦЕС. ФОТО

09.01.2014

По новогодишните и божиќни празници, Металург денеска почна со тренажниот процес. На располаѓање на помошникот тренер Александар Петровски беа нашите ракометари, кои...

читај повеќе >

ЛУКА ЦИНДРИЌ ПОТПИША ЗА МЕТАЛУРГ. ФОТО

08.01.2014

Лука Циндриќ (20 години, 185 см, 90 кг), најдобар стрелец во хрватската Премиер лига, е нов ракометар на Металург, потпишувајќи попладнево двегодишен договор. - Многу сум среќен и...

читај повеќе >

ЧЕСТИТ БОЖИЌ

07.01.2014

Како што бадниковиот оган се ложи, во Вашиот дом среќа да се множи, нека светла ѕвезда во животот Вас ве води, зашто денес е Божиќ – Христос се роди! Рана зора додека се руди,...

читај повеќе >

РАЗГОВОР СО ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ, БЕК НА МЕТАЛУРГ, РАКОМЕТЕН РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ

04.01.2014

Текстот е преземен од дневникот “Нова Македонија“. Ус­пеш­на го­ди­на на ко­ја си­те тре­ба да би­де­ме гор­ди. Ми­на­та­та го­ди­на бе­ше на­ви­сти­на ус­пеш­на за...

читај повеќе >