РК Металург

РАЗГОВОР СО ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ, БЕК НА МЕТАЛУРГ, РАКОМЕТЕН РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ

04.01.2014

Текстот е преземен од дневникот “Нова Македонија“. Ус­пеш­на го­ди­на на ко­ја си­те тре­ба да би­де­ме гор­ди. Ми­на­та­та го­ди­на бе­ше на­ви­сти­на ус­пеш­на за...

читај повеќе >

СПОРЕД ИЗБОРОТ НА НАШИТЕ ФАНОВИ ПОБЕДАТА НАД ЕКИПАТА НА ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН Е НАЈЗНАЧАЈНИОТ НАСТАН ВО 2013 ГОДИНА

03.01.2014

Според изборот на нашите фанови победата над моќната екипа на Пари Сен Жермен е настанот што ја обележа 2013 година. На нашата официјална фан-страница на фејсбук беа понудени...

читај повеќе >

2013-ТА Е РЕКОРДНА ГОДИНА ЗА ВЕБ-САЈТОТ НА МЕТАЛУРГ

02.01.2014

Месецот декември ги поби сите рекорди, кога се работи за интернет страницата на Металург. Регистриравме 235.000 посети (просечно по 7.580 на ден), имавме 88.000 единечни посетители и...

читај повеќе >

СРЕЌНИ НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ

31.12.2013

На крајот сме на една прекрасна година која ни донесе многу радосни моменти, големи победи и целосна меѓународна афирмација. Успеси до кои дојдовме со многу труд и реки...

читај повеќе >

НОВОГОДИШНА ЧЕСТИТКА НА ПРЕTСЕДАТЕЛОТ НА РК МЕТАЛУРГ, РИСТО ЧОКРЕВ

31.12.2013

Почитувани ! На крајот сме на една година, која ќе ја паметиме како една од најуспешните во нашата клупска историја. Во текот на 2013 година се случија многу настани со кои што...

читај повеќе >

РАДЕ МИЈАТОВИЌ: “ВО МАКЕДОНИЈА СМЕ КАКО ДОМА“

31.12.2013

Разговорот со Раде и со Марија излезе во новиот број на семејниот магазин “Ревита“, во “Нова Македонија“ Во својата меѓународна кариера Раде Мијатовиќ, голман во...

читај повеќе >

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МЕТАЛУРГ, РИСТО ЧОКРЕВ, ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН. ФОТО

30.12.2013

Денеска роденден слави претседателот на Металург, Ристо Чокрев. Металург од се срце му го честита личниот празник и му посакува добро здравје, многу среќа во животот, и уште...

читај повеќе >

СЕХА: ТИМОТ НА МЕСЕЦОТ ДЕКЕМВРИ ВО ЗНАКОТ НА МЕТАЛУРГ

30.12.2013

Добрите резултати на нашиот тим во месец декември се причина што во идеалниот тим на Гаспром СЕХА регионалната лига на месецот има двајца наши ракометари, а го имаме и...

читај повеќе >

НАСТАНИ ВО 2013 Г., КОИ ЌЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ПО ДОБРО

27.12.2013

Многу настани се случија во 2013 година. Некои ќе ги паметиме по добро, а некои по лошо. Овде ќе ги наброиме настаните кои ќе ги паметиме по добро. Јануари: Сојузот на спортски...

читај повеќе >