РК Металург

СПОРЕД ИНТЕРНЕТ-ИГРАТА НА ЕХФ, “ХАНДБАЛ МЕНАЏЕР“, НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ Е НАЈСКАПИОТ МАКЕДОНСКИ РАКОМЕТАР.

26.09.2013

Најдобриот ракометар на Металург и прв стрелец на тимот за минатата сезона во Лигата на шампионите, а вкупно четврти, Наумче Мојсовски, е трет според вредноста (10,5 милиони...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: “НИЕ НЕМАМЕ ПРАВО НА МНОГУ ГРЕШКИ, АКО САКАМЕ ДА СЕ НАДЕВАМЕ НА УСПЕХ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА ПСЖ“

26.09.2013

Normal 0 false false false MK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Денеска, со почеток во 12 часот, во конгресната сала на СЦ “Борис Трајковски“ се одржа...

читај повеќе >

КАЗНЕТ Е ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ

25.09.2013

Филип Миркуловски е суспендиран од страна на дисциплинската комисија на ЕХФ. Миркуловски е казнет со неиграње на еден натпревар поради директниот црвен картон добиен во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ В ЧЕТВРТОК ЌЕ ОДРЖИ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

25.09.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 26.9.2013 година, в четврток, ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од второто коло во Лигата на...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ПСЖ Е ФАВОРИТ, НО НИЕ ПОЗИТИВНО РАЗМИСЛУВАМЕ

24.09.2013

“За Пари Сен Жермен не треба да се трошат многу комплименти. Доволно е да се каже дека има годишен буџет од 15 милиони евра и дека во него играат ракометари, како што се еден...

читај повеќе >

УТРЕ ПОЧНУВА ЗАМЕНАТА НА БЛОК-КАРТИТЕ СО ПЛАСТИЧНИ КАРТИЧКИ

23.09.2013

Од утре, со почеток во 12 часот, почнува замената на купените блок-карти со пластични картички, кои ќе важат за сите домашни средби на Металург во групната фаза на Лигата на...

читај повеќе >

УТРЕ ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН

22.09.2013

Почитувани, В понеделник (23.9.2013 година), во 17 часот, почнува продажбата на влезниците за натпреварот Металург - Пари Сен Жермен, во рамките на второто коло од Лигата на...

читај повеќе >

АРМИЈА ОД 15000 ФАНОВИ ГО СЛЕДИ МЕТАЛУРГ

22.09.2013

Постојано расте навивачката армија на Металург. Официјалната фан-страница на нашиот клуб ја надмина границата од 15.000 фанови. Ви благодариме што сте со нас. Само еден...

читај повеќе >

СНИМКА ОД НАТПРЕВАРОТ ВАКЕР ТУН – МЕТАЛУРГ

22.09.2013

Погледнете ја комплетната снимка од натпреварот меѓу Вакер Тун и Металург, во одлична...

читај повеќе >