РК Металург

МОМЕНТАЛНАТА ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ НА МЕТАЛУРГ ВО СЕЗОНА 2013/14.

25.12.2013

Еве како изгледа моменталната листа на стрелци, за сезона...

читај повеќе >

СИТЕ НАТПРЕВАРИ НА МЕТАЛУРГ ВО 2013 ГОДИНА

25.12.2013

Во текот на 2013 година Металург одигра 53 натпревари и го постигна следниот успех: победи во 36 средби, загуби во 11 и шестпати одигра нерешено. Металург постигна 1385 гола (26,13 по...

читај повеќе >

ЧЕСТИТ БОЖИЌ ЗА СИТЕ ВЕРНИЦИ ОД КАТОЛИЧКА ВЕРОИСПОВЕД

25.12.2013

На сите верници од католичка вероисповед им го честитаме големиот празник Раѓањето Христово-Божик. Среќен Божиќ – Христос се...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ИМА НАЈМНОГУ ФАНОВИ ОД СИТЕ СПОРТСКИ КОЛЕКТИВИ ВО ЗЕМЈАТА

23.12.2013

Ретко кој спортски колектив има зад себе армија од 40000 следбеници, уште поретко во ракометот. Во Европа само седум ракометни клуба имаа повеќе фанови на фејсбук од Металург,...

читај повеќе >

ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ СЕ ДРУЖЕВМЕ СО НАШИТЕ ФАНОВИ. ФОТОГРАФИИ

21.12.2013

Многу луѓе се собраа денеска пред хипермаркетот на Карфур, во Скопје Сити Мол. Промоциите на “Виното на Металург“ и на новогодишниот календар на Металург станаа повод за...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ: ИМ БЛАГОДАРАМ НА МОИТЕ ФАНОВИ И ПРИЈАТЕЛИ ЗА БЕЗРЕЗЕРВНАТА ПОДДРШКА. ФОТО

21.12.2013

Успешно заврши операцијата врз коленото на македонскиот ракометен ас Наумче Мојсовски. Лекарскиот тим на чело со д-р Шенк задоволен е од тоа како се одвивала операцијата и...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ Е ОПЕРИРАН И СЕ ЧУВСТВУВА ОДЛИЧНО

21.12.2013

Само што заврши оперативниот зафат врз коленото на Наумче Мојсовски, кој е опериран во клиниката на д-р Шенк, во австрискиот град Шраунс. Операцијата помина во најдобар ред...

читај повеќе >

НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ – ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ ГИ ПРОМОВИРАМЕ “ВИНОТО НА МЕТАЛУРГ“ И НАШИОТ НОВОГОДИШЕН КАЛЕНДАР

21.12.2013

Не заборавајте, денеска ги промовираме “Виното на Металург“ и нашиот Новогодишен календар. Промоцијата ќе биде пред хипермаркетот на Карфур, во Скопје Сити Мол. Ќе  имаме...

читај повеќе >

ВО ОВОЈ МОМЕНТ ГО ОПЕРИРААТ НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ

20.12.2013

Во тек е оперативниот зафат врз коленото на Наумче Мојсовски. Очекуваме дополнителни информации. Објавуваме две фотографии, едната е снимена по пат во Австрија, а другата...

читај повеќе >