РК Металург

МЕТАЛУРГ ТВ. ЧЕРВАР И МИРКУЛОВСКИ: МОЈСОВСКИ НЕ ЗАСЛУЖУВА ВАКОВ ОДНОС

18.12.2013

На прес-конференцијата по натпреварот Лино Червар и Филип Миркуловски го изразија своето незадоволство од односот на дел од публиката кон Наумче Мојсовски. Лино Червар:...

читај повеќе >

ПОБЕДА КОЈА НИ ДОНЕСЕ ТАГА

18.12.2013

Ретко се случува победата наместо радост да донесе тага, но вчерашната против екипата на Вардар е токму таква. Тешката повреда на ведетата во нашиот тим, Наумче Мојсовски,...

читај повеќе >

РИСТО ЧОКРЕВ: ТЕШКО ЌЕ НАЈДЕМЕ АДЕКВАТНА ЗАМЕНА ЗА НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ

18.12.2013

Повредата на Наумче Мојсовски, која целосно ја засени победата над вечниот ривал, тешко му падна на претседателот на Металург, Ристо Чокрев. За дневникот “Нова...

читај повеќе >

РФМ ЌЕ ЈА ПРЕИСПИТА СВОЈАТА УЛОГА ВО СЕХА

17.12.2013

По тешката повреда на Наумче Мојсовски со своја реакција излезе и претседателот на РФМ, Живко Мукаетов: - Се надевам и му пожелувам на нашиот ас Наумче Мојсовски брзо...

читај повеќе >

ШОК: МЕТАЛУРГ ГО ЗАГУБИ НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА. ФОТО

17.12.2013

Победата над Вардар го изгуби сјајот по информацијата за степенот на повредата на еден од нашите најдобри ракометари, Наумче Мојсовски. Магнетната резонанца ги потврди...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ГОДИНАТА САКАМЕ ДА ЈА ЗАВРШИМЕ СО УСПЕХ

17.12.2013

Натпреварувачката 2013 година за Металург завршува денеска, со пресметката со лутиот спортски ривал, екипата на Вардар. Лино Червар, за Македонски спорт“ вели: „Ова е...

читај повеќе >

СТИГНАА РЕЗУЛТАТИТЕ ОД СПРОВЕДЕНАТА ДОПИНГ КОНТРОЛА

17.12.2013

Агенцијата за млади и спорт денеска соопшти дека ги доби резултатите од спроведената допинг контрола извршена од страна на Националната анти-допинг комисија врз 7...

читај повеќе >

СПОРЕД БРОЈОТ НА ФАНОВИ ФЕЈСБУКОТ НА МЕТАЛУРГ Е ВО ПРВАТА ЕВРОПСКА ДЕСЕТКА

16.12.2013

Со своите безмалку 38.000 фанови фејсбукот на Металург е сместен во првата европска десетка. Зад нас се ракометни величини како: Фленсбург, Монпелје, Фуксе Берлин, Гепинген...

читај повеќе >

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ: ДРЖАВЈАНСТВОТО Е ГОЛЕМА ЧЕСТ, НО И ГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ

16.12.2013

Интервјуто е преземено од дневникот “Нова Македонија“. Си­те до еден ќе го да­де­ме пос­лед­ни­от атом од си­ла­та за да стиг­не­ме до што по­до­бар плас­ман на...

читај повеќе >