РК Металург

КОМБИНИРАНИОТ ТИМ НА МЕТАЛУРГ Е ВО НОВИ САД

08.11.2013

Со многу проблеми се соочи Лино Червар при составувањето на екипата за настап на натпреварот од деветтото коло на Гаспром СЕХА регионалната лига, против српскиот шампион,...

читај повеќе >

ВЕЧНА ЛИСТА НА МЕТАЛУРГ СПОРЕД БРОЈОТ НА НАСТАПИТЕ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

08.11.2013

Металург ја игра својата петта сезона во Лигата на шампионите. Во 42 натпревари, колку што одигравме во Лигата на шампионите, боите на Металург ги бранеле 51 ракометар. Еве ја...

читај повеќе >

ВО СИТИ МОЛ Е ОТВОРЕНО Е НОВО ПРОДАЖНО МЕСТО НА “КУПИКАРТАЗАСЕ“

08.11.2013

Во Сити Мол е отворено е ново продажно место на “Купикартазасе“, кое се наоѓа во салонот на “Дајнерс Клуб интернационал“. Покрај другото, овде можете да се снабдете со...

читај повеќе >

НИШТО НЕ Е ПОВАЖНО ОД УГЛЕДОТ НА МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ

07.11.2013

На денешниот состанок, одржан на иницијатива на Ракометната федерација на Македонија, клубовите Металург и Вардар се согласија дека натпреварите кои следуваат никако не...

читај повеќе >

В САБОТА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ВАРДАР

07.11.2013

Почитувани, На ден 9.11.2013 година (сабота), со почеток во 12 часот, ќе почне продажбата на влезници за натпреварот меѓу Металург и Вардар, во рамките на 5. коло од Лигата на...

читај повеќе >

ПРИЗНАНИЕ ОД “БЕКСТЕЈЏ“ – ЛИНО ЧЕРВАР Е ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈДОБАР ТРЕНЕР ВО 2013 ГОДИНА

07.11.2013

Во присуство на голем број пријатели, соработници, спортисти, водители, уметници, актери, политичари и бизнисмени, гламурозно, како и секоја година, естрадниот магазин...

читај повеќе >

УКИНАТА Е СУСПЕНЗИЈАТА НА ДАРКО СТАНИЌ

06.11.2013

По из­вр­ше­ни­те раз­го­во­ри со си­те вме­ша­ни стра­ни, дис­цип­лин­ска­та ко­ми­си­ја на Ме­та­лург зак­лу­чи де­ка не­ма ос­но­ва за по­на­та­мош­но во­де­ње на...

читај повеќе >

ЛИСТА НА НАШИ РАКОМЕТАРИ СО НАЈМНОГУ ПОСТИГНАТИ ГОЛОВИ НА ЕДЕН НАТПРЕВАР ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

05.11.2013

Металург отсекогаш имал стрелци кои постигнувале по повеќе голови на еден натпревар. Овојпат ви предлагаме листа на наши ракометари со најмногу постигнати гола на еден...

читај повеќе >

ВЕЧНА ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ НА МЕТАЛУРГ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

05.11.2013

Металург ја игра својата петта сезона во Лигата на шампионите. Во 42 натпревари, колку што одигравме во Лигата на шампионите, боите на Металург ги бранеле 51 ракометар. Во...

читај повеќе >

НАТПРЕВАРИТЕ МЕЃУ МЕТАЛУРГ И ВАРДАР, ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ, ЌЕ БИДАТ ПОД СПЕЦИЈАЛНА БЕЗБЕДНОСНА КОНТРОЛА НА ЕХФ

05.11.2013

Претстојните дуели во Лигата на шампионите, меѓу екипите на Металург и на Вардар, ќе бидат под специјална безбедносна контрола на ЕХФ. Овие две средби, кои ЕХФ ги нарече...

читај повеќе >