РК Металург

РАДЕ МИЈАТОВИЌ Е НОВИОТ ГОЛМАН НА МЕТАЛУРГ

18.09.2013

Најавата на Петар Ангелов дека сака да замине од Металург ја натера клупската управа на брза реакција, која резултира со доведување на првиот голман на црногорската...

читај повеќе >

УТВРДЕНИ СЕ ДАТИТЕ НА ПРВИТЕ ШЕСТ НАШИ НАТПРЕВАРИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

18.09.2013

Оваа сезона невообичајно долго се формира точниот календар на средбите во Лигата на шампионите. Пред првите натпревари во групната фаза, утврдени се датите само на првите...

читај повеќе >

ПЕТАР АНГЕЛОВ – ДИВИ ЗАМИНУВА ОД МЕТАЛУРГ

17.09.2013

Петар Ангелов и Металург денеска спогодбено го раскинаа договорот. Предлогот за раскин дојде од страна на Ангелов, кој тоа го оправда со малата минутажа во првиот тим и со...

читај повеќе >

ЕХФ СНИМАШЕ ВО “АВТОКОМАНДА“

17.09.2013

Денеска е реализиран проектот на ЕХФ, која испрати свој камерман за да сними видео-сторија за нашиот клуб. Во фокусот на вниманието беа моменти од нашиот утрински тренинг, но...

читај повеќе >

ГО ПРОМОВИРАМЕ ЛОГОТО НА РАКОМЕТНАТА АКАДЕМИЈА НА МЕТАЛУРГ

16.09.2013

Ракометната Академија на Металург е значајна алка во системот на ракометниот клуб Металург. Со вкупно 19 школи, за момчиња и девојчиња, и преку 800 деца во тренажен процес,...

читај повеќе >

ТРИ НОВИ ШКОЛИ ВЛЕГОА ВО СИСТЕМОТ НА РАКОМЕТНАТА АКАДЕМИЈА НА МЕТАЛУРГ

16.09.2013

Ракометната Академија на Металург продолжува да ја шири мрежата на школи во Скопје и во Македонија. Отворени се три нови школи, една во Скопје и две во Куманово. Во Скопје е...

читај повеќе >

БЛОК-КАРТИТЕ НАПОЛНИЈА ПОЛОВИНА САЛА

15.09.2013

Металург продолжува да ги поместува постојните граници. Во текот на вчерашниот ден продадени се околу 3000 блок-влезници, што е незапамтен успех за еден македонски спортски...

читај повеќе >

ПОСЛЕДНИТЕ РЕЗУЛТАТИ НА НАШИТЕ ИДНИ ПРОТИВНИЦИ ОД ГРУПАТА “Ц“ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

15.09.2013

14.09.2013  Барселона – Енкантада  41:21 (21:7)   Првенство на Шпанија 14.09.2013  Берн Мури – Вакер Тун   21:25 (11:14)   Првенство на Швајцарија 14.09.2013  Вардар – Партизан  33:26 (15:10) ...

читај повеќе >

НЕВИДЕНИ РЕДИЦИ ЗА БЛОК-КАРТИТЕ НА МЕТАЛУРГ

14.09.2013

Денеска, точно во 13 часот, беше вклучен системот за продажба на блок-картите на Металург. Меѓутоа, редиците пред касите се формираа еден час порано. Незапамтен е интересот за...

читај повеќе >

ТВ-ЕКИПА НА ЕХФ ЌЕ ГОСТУВА ВО МЕТАЛУРГ

13.09.2013

Успесите на македонските ракометни гиганти, Металург и Вардар, учесници во Лигата на шампионите, се причина за зголемениот интерес на ЕХФ за македонскиот ракомет....

читај повеќе >