РК Металург

ПОЗНАТИ СЕ СОСТАВИТЕ НА ЕКИПИТЕ НА МЕТАЛУРГ И НА БРЕСТ МЕШКОВ ЗА ДЕНЕШНАТА СРЕДБА

09.03.2014

За неколку часа почнува средбата меѓу екипите на Металург и на Брест Мешков (Белорусија), во рамките на Гаспром СЕХА регионалната лига. Веќе се познати и составите на...

читај повеќе >

БРЕСТ МЕШКОВ – НАШ ДИРЕКТЕН КОНКУРЕНТ ЗА ПЛАСМАН НА ФАЈНАЛФОРОТ ВО СЕХА ЛИГАТА

08.03.2014

Утрешниот натпревар против екипата на Брест Мешков е директен судир на два тима кои конкурираат за пласман на фајналфорот во СЕХА -лигата. Притоа, се работи за една од двете...

читај повеќе >

СРЕЌЕН 8 МАРТ

08.03.2014

Ракометниот клуб Металург им го честита празникот “8 Март“ на ракометарките од сестринскиот ЖРК Металург. Ја користиме можноста да им го честитаме празникот и на сите наши...

читај повеќе >

УШТЕ ДВАЈЦА МЛАДИ РАКОМЕТАРИ ПОТПИШАА ЗА МЕТАЛУРГ

08.03.2014

Металург денеска потпиша четиригодишни стипендиски договори со двајца млади ракометари на Металург Јуниор, левото крило Давор Палевски и десниот бек Мартин Велковски. И...

читај повеќе >

АТМАН И “БЕКСТЕЈЏ“ ВЕ ВОДАТ НА ВЕЧЕРА ШТО ЌЕ ЈА ПРИГОТВИ САМИОТ АТМАН

07.03.2014

Павел Атман ве носи на вечера што сам и ќе ја приготви! Тоа е сижето на уште една акција на Металург и на естрадниот магазин “Бекстејџ“, која ја овозможи “Винарската визба...

читај повеќе >

ПОТВРДА НА РЕНОМЕТО И НА ПОПУЛАРНОСТА: НАЈЧИТАНИТЕ СТАТИИ НА “БАЛКАН ХАНДБАЛ“ СЕ ПИШУВАНИ ЗА МЕТАЛУРГ

07.03.2014

Од “Балкан Хандбал“ доаѓа уште една потврда за реномето и за степенот на популарноста на Металург во балкански и европски размери. Според информацијата лиферувана од...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: АТМАН НЕМА ДА НАСТАПИ НА НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ БРЕСТ МЕШКОВ

07.03.2014

Пред малку заврши прес-конференцијата на Металург по повод натпреварот во Гаспром СЕХА регионалната лига, против екипата на Брест Мешков. Лино Червар: “Го играме...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГИ ОДРЕДИ ЦЕНИТЕ ЗА ОСМИНАФИНАЛНИОТ ДУЕЛ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

07.03.2014

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ги одреди цените на влезниците за осминафиналниот натпревар од Лига на шампионите против дански шампион Колдинг. Натпреварот ќе се...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ, ВАРДАР И БРЕСТ МЕШКОВ АТАКУВААТ НА ПРЕОСТАНАТИТЕ ДВЕ МЕСТА ВО ФАЈНАЛФОРОТ НА СЕХА-ЛИГАТА

06.03.2014

На неколку кола до крајот на регуларниот дел на СЕХА-лигата има уште само две слободни места за фајналфорот што ќе се одржи во Нови Сад, од 11 до 13 април. Металург, Вардар и...

читај повеќе >