РК Металург

“БАЛКАН ХАНДБАЛ“ АНКЕТИРА: КОЈ Е НАЈДОБРИОТ РАКОМЕТАР НА МЕТАЛУРГ?

10.11.2013

Интересна анкета спроведува порталот “Балкан Хандбал“, кој своите читатели ги прашува - кој е најдобриот ракометар на Металург? Истовремено тече и анкетата “Кој владее со...

читај повеќе >

АТМАН, ЈОНОВСКИ, В.МАРКОСКИ И НЕЛОСКИ ДЕНЕСКА СЕ ВРАЌААТ ОД СЛОВЕНИЈА

10.11.2013

По тридневни терапии во Блед (Словенија) денеска се враќаат нашите ракометари Атман, Јоновски, В.Маркоски и Нелоски. Терапиите ги вршеа  лекарите Стипе и Дино Доманчиќ, а...

читај повеќе >

ДОБРОТО ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ НА МЕТАЛУРГ ГИ ЗГАСНА НАДЕЖИТЕ НА ВОЈВОДИНА. ФОТО

09.11.2013

Комбинираниот состав на Металург извојува победа против екипата на српскиот шампион, Војводина, со резултат 30:24 (14:16). Допатувавме со состав во кој недостасуваа повеќето од...

читај повеќе >

ПРОДАДЕНИ СЕ СИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ВАРДАР

09.11.2013

Само дваесетина минути беа потребни за да се распродадат понудените 2200 влезници. Нешто повеќе од третина беа купени онлајн. Салата “Борис Трајковски“, ќе биде исполнета до...

читај повеќе >

КОМБИНИРАНИОТ ТИМ НА МЕТАЛУРГ Е ВО НОВИ САД

08.11.2013

Со многу проблеми се соочи Лино Червар при составувањето на екипата за настап на натпреварот од деветтото коло на Гаспром СЕХА регионалната лига, против српскиот шампион,...

читај повеќе >

ВЕЧНА ЛИСТА НА МЕТАЛУРГ СПОРЕД БРОЈОТ НА НАСТАПИТЕ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

08.11.2013

Металург ја игра својата петта сезона во Лигата на шампионите. Во 42 натпревари, колку што одигравме во Лигата на шампионите, боите на Металург ги бранеле 51 ракометар. Еве ја...

читај повеќе >

ВО СИТИ МОЛ Е ОТВОРЕНО Е НОВО ПРОДАЖНО МЕСТО НА “КУПИКАРТАЗАСЕ“

08.11.2013

Во Сити Мол е отворено е ново продажно место на “Купикартазасе“, кое се наоѓа во салонот на “Дајнерс Клуб интернационал“. Покрај другото, овде можете да се снабдете со...

читај повеќе >

НИШТО НЕ Е ПОВАЖНО ОД УГЛЕДОТ НА МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ

07.11.2013

На денешниот состанок, одржан на иницијатива на Ракометната федерација на Македонија, клубовите Металург и Вардар се согласија дека натпреварите кои следуваат никако не...

читај повеќе >

В САБОТА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ВАРДАР

07.11.2013

Почитувани, На ден 9.11.2013 година (сабота), со почеток во 12 часот, ќе почне продажбата на влезници за натпреварот меѓу Металург и Вардар, во рамките на 5. коло од Лигата на...

читај повеќе >

ПРИЗНАНИЕ ОД “БЕКСТЕЈЏ“ – ЛИНО ЧЕРВАР Е ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈДОБАР ТРЕНЕР ВО 2013 ГОДИНА

07.11.2013

Во присуство на голем број пријатели, соработници, спортисти, водители, уметници, актери, политичари и бизнисмени, гламурозно, како и секоја година, естрадниот магазин...

читај повеќе >