РК Металург

МИРКУЛОВСКИ ГО СЛЕДЕШЕ ТРЕНИНГОТ НА МЕТАЛУРГ

07.10.2013

Првпат по операцијата, Филип Миркуловски ја посети “Автокоманда“ и го следеше тренингот на Металург. “Добро е повторно да си во Автокоманда. Одвај чекам да се вратам на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

07.10.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 8.10.2013 година, вторник, ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од Гаспром регионалната лига, против...

читај повеќе >

ПРОМОТИВНАТА ЦЕНА НА НОВИТЕ ФАН-ДРЕСОВИ ВАЖИ УШТЕ САМО ЗА НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ ПАРТИЗАН

06.10.2013

Новите фан-дресови на Металург предизвикаа голем интерес кај нашите фанови. Поради тоа, Металург реши да ја задржи нивната промотивна цена од 500 денари и на натпреарот...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ПОТФРЛИЈА ИСКУСНИТЕ

06.10.2013

По натпреварот со Нексе се одржа редовна пресконференција. "Добро почнавме, а потоа непотребно се опуштивме и го вративме противникот во игра. Играчите мора да сфатат дека...

читај повеќе >

НЕВЕРОЈАТНО, НЕКСЕ ПОВТОРНО СЕ ИЗВЛЕЧЕ

05.10.2013

Неверојатно е што испушти Металург на денешната средба против екипата на Нексе. Кога во 10. минута поведовме со резултат 9:1, единствената асоцијација за крајот на средбата...

читај повеќе >

НЕКСЕ Е СТАР ДОЛЖНИК НА МЕТАЛУРГ

04.10.2013

Екипата на Нексе е една од ретките што има позитивен биланс во натпреварите против Металург. Во досега одиграните четири средби хрватскиот претставник има биланс од две...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: “НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ НЕКСЕ Е ДОБРА ПОДГОТОВКА ЗА МЕЧОТ ПРОТИВ БАРСЕЛОНА. ВИДЕО

04.10.2013

Во конгресната сала на СЦ “Борис Трајковски“ денеска се одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од календарот на Гаспром регионалната лига, против...

читај повеќе >

ВО ПРОДАЖБА СЕ НОВИТЕ ФАН-ДРЕСОВИ НА МЕТАЛУРГ

04.10.2013

Пристигнаа новите фан-дресови на Металург. На утрешната средба, против екипата на Нексе, ќе работи нашиот фан-шоп, а првите 50 дреса ќе бидат продадени по промотивна цена од...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ ГОСТИН НА УЕФА ФУТСАЛ КУПОТ ВО КРАГУЕВАЦ

03.10.2013

Во Крагуевац се тече првата фаза од УЕФА Футсал купот. На стартот на ова елитно европско натпреварување, српскиот шампион, екипата на Економац, извојува победа против...

читај повеќе >

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ Е ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР ИГРАЧ НА ВТОРОТО КОЛО ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

02.10.2013

Десниот бек на Металург Ренато Вугринец е избран за најдобар играч во второто коло на Лигата на шампионите. Тоа е епилогот од традиционалната анкета на ЕХФ, која се...

читај повеќе >