РК Металург

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

06.03.2014

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека в петок (7.3.2014 г.) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од календарот на СЕХА Газпром лигата, меѓу екипите...

читај повеќе >

ИНТЕРВЈУ НА ЛИНО ЧЕРВАР ЗА ПОРТАЛОТ “БАЛКАН ХАНДБАЛ“: МЕТАЛУРГ ПРАЌА ПОРАКА

05.03.2014

Интервјуто е преземено од порталот “Балкан Хандбал“. Со успесите на македонскиот Металург започна македонската ракометна револуција, која ги надмина границите на...

читај повеќе >

ЛУКА ЦИНДРИЌ Е ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР ИГРАЧ НА СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ – ВОЈВОДИНА

05.03.2014

На крајот на средбата посетителите во СЦ “Борис Трајковски“ го одбраа најдобриот ракометар во редовите на Металург. Овој пат, гласовите на фановите беа дадени за Лука...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО МЕЧОТ МЕТАЛУРГ – ВОЈВОДИНА

04.03.2014

По средбата Металург - Војводина се одржа...

читај повеќе >

СО ПОБЕДА НАД ВОЈВОДИНА МЕТАЛУРГ ЈА ПРЕКИНА НИЗАТА НЕУСПЕСИ

04.03.2014

Металург ја совлада Војводина во натпревар од 18. коло во Гаспром СЕХА регионалната лига, со резултат 29:27 (15:14). Можеби до победата стигнавме потешко од очекуваното, но, целта...

читај повеќе >

ВОЈВОДИНА Е НАШАТА ШАНСА ДА СЕ ВРАТИМЕ ВО ПОБЕДНИЧКИ РИТАМ

04.03.2014

За неколку часа не очекува натпреварот од 18. коло во Гаспром СЕХА регионалната лига, против шестопласираниот тим на Војводина. Металург во овој натпревар влегува по трите...

читај повеќе >

ФОТО: ВУКО БОРОЗАН – ЧЕСТ Е ДА СЕ НАСТАПУВА ЗА МЕТАЛУРГ

03.03.2014

По прес-конференцијата по повод средбата со екипата на Војводина, Металург го претстави своето ново засилување, младиот Вуко Борозан, со кој е потпишан договор во траење од...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ИАКО ВНИМАНИЕТО НИ Е НАСОЧЕНО КОН НАТПРЕВАРИТЕ СО КОЛДИНГ, ПРОТИВ ВОЈВОДИНА ЌЕ ИГРАМЕ МОТИВИРАНО.

03.03.2014

На редовната пресконференција пред средба од СЕХА-лигата, овој пат против екипата на Војводина од Нови Сад, пред собраните новинари своите видувања ги изложија Лино Червар...

читај повеќе >

НОВИ ДОСТИГНУВАЊА НА ВЕБ САЈТОТ НА МЕТАЛУРГ И СИЛНА НАША АКТИВНОСТ НА СИТЕ СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

03.03.2014

Февруари изобилуваше со драматични настани во Лигата на шампионите и во Регионалната лига. Во февруари го обезбедивме и пласманот во осминафиналето на Лигата на...

читај повеќе >