РК Металург

ВАНЧО ДИМОВСКИ: ПОСАКУВАМЕ ПОБЕДА И ЌЕ СТОРИМЕ СЕ ДА ЈА ОСТВАРИМЕ

19.10.2013

Ванчо Димовски, за дневникот “Нова Македонија“ ја даде следната изјава: - Победата над ПСЖ нѐ крена во облаци, а поразот од Барселона нѐ олади и нѐ симна на земја. Пред нас е...

читај повеќе >

ВЕБ-СТРАНИЦАТА НА МЕТАЛУРГ ВЛЕЗЕ ВО ЛИСТАТА НА 100 НАЈПОСЕТУВАНИ МАКЕДОНСКИ ВЕБ-СТРАНИЦИ

19.10.2013

Листа на најпосетувани македонски веб-страници рангирани според Alexa на 10/19/2013 1:04:27 PM. Веб-страницата на Металург е единствената спортска клупска интернет-презентација на...

читај повеќе >

СИТЕ ДОСЕГАШНИ РЕЗУЛТАТИ НА ДИНАМО МИНСК ВО СЕЗОНА 2013/14

18.10.2013

Солидни резултати н нашиот неделен противник од почетокот на новата сезона. Лига на шампиони 2013/14 23.11.2013 17:15 Барселона -:- Динамо Минск 14.11.2013 19:00 Динамо...

читај повеќе >

ГОТОВО Е – ЗА НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА ДИНАМО МИНСК, САЛАТА Е РАСПРОДАДЕНА

18.10.2013

Ја информираме македонската спортска јавност дека се продадени сите влезници за нашиот натпревар против екипата на Динамо Минск. Салата во СЦ Борис Трајковски ќе биде...

читај повеќе >

НА ПОБЕДНИКОТ ЌЕ МУ СЕ ОТВОРИ ПАТОТ КОН ОСМИНАФИНАЛЕТО

18.10.2013

Белоруски Динамо Минск е неделниот противник на Металург, во 4. коло на Лигата на шампионите. Минатата сезона Металург и Динамо Минск играа во осминафиналето од ЛШ, кога...

читај повеќе >

ИМАМЕ 20000 ФАНОВИ !

17.10.2013

Дојдовме до бројката од 20.000 фанови на нашата официјална фан-страница. Формирана е најголемата армија на спортски фанови во Македонија Ви благодариме ! Само еден Металург...

читај повеќе >

АЦЕ ЈОНОВСКИ ВЕЧЕРВА ПОВТОРНО СТАНА ТАТКО

16.10.2013

Аце Јоновски вечерва повторно стана татко. Анита и Аце Јоновски вечерва добија прекрасна ќерка, Ивана. Среќната вест го затекна Јоновски на тренинг. Анита Јоновска се...

читај повеќе >

ВИДЕО: КОНЕЧНО Е ОБЈАВЕН ВИДЕО-ПРИЛОГОТ НА ЕХФ ЗА МЕТАЛУРГ

16.10.2013

Пред неколку недели екипа на ЕХФ сними видео-прилог за Металург. Прилогот е конечно објавен и можете да го видете на следниот...

читај повеќе >

ВИДЕО: ПРЕКРАСЕН ВИДЕО-ПРИЛОГ НА ЕХФ ЗА РЕНАТО ВУГРИНЕЦ

16.10.2013

Видео-прилогот погледнете го на следниот...

читај повеќе >

ПОБЕДАТА НА МЕТАЛУРГ ПРОТИВ ПСЖ Е ГЛАВЕН НАСТАН ВО СЕПТЕМВРИ

16.10.2013

Во традиционалниот избор на порталот “Балкан Хандбал“, за главен настан на месецот, победата на Металург над екипата на Пари Сен Жермен е прогласена за највпечатлив настан...

читај повеќе >