РК Металург

НОВИ ДОСТИГНУВАЊА НА ВЕБ САЈТОТ НА МЕТАЛУРГ И СИЛНА НАША АКТИВНОСТ НА СИТЕ СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

03.03.2014

Февруари изобилуваше со драматични настани во Лигата на шампионите и во Регионалната лига. Во февруари го обезбедивме и пласманот во осминафиналето на Лигата на...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: УМОРНИ СМЕ, ОДИГРАВМЕ ПЕТ СРЕДБИ ЗА 12 ДЕНА

02.03.2014

На прес-конференцијата по натпреварот со Партизан, Лино Червар се пожали на заморот на екипата, која одигра 5 натпревари за 12 дена. Лино Червар: “Победата на домашната екипа...

читај повеќе >

СЕ ПОРОДИ АНДРИЈАНА БУДИМИР

02.03.2014

Легендата на македонскиот женски ракомет, а сега член на семејството Металург и исклучително успешен тренер на нови генерации наши ракометари и ракометарки, Андријана...

читај повеќе >

КОЛДИНГ ПОЧНА СО ПРОДАЖБА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА СРЕДБАТА КОЛДИНГ – МЕТАЛУРГ

02.03.2014

Колдинг почна со продажба на влезници за осминафиналната средба Колдинг - Металург од 30 март. Интересно, оваа средба ќе се одигра во “ТРЕ-ФОР“ арената во Kолдинг, која има...

читај повеќе >

И МАЛКУ ДОБРИ ВЕСТИ

01.03.2014

По поразот од Партизан мислевме дека нема да имаме можност да ви понудиме и малку подобри вести. За среќа имаме - се е во ред со нашите ракометари Циндриќ и Миркуловски....

читај повеќе >

ТРЕТ ЕДНОПОДРУГО ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ВО СЕХА-ЛИГАТА

01.03.2014

Продолжува лошата серија на Металург во Регионалната лига. Овој пат загубивме од фенерџијата во лигата, екипата на Партизан. Навистина не се памети кога Металург имал три...

читај повеќе >

АЛЕКСАНДАР БРКОВИЌ: ПАРТИЗАН НЕМА ДА ИЗЛЕЗЕ СО БЕЛО ЗНАМЕ

01.03.2014

Пред натпреварот против Партизан еве неколку изјави од таборот на противникот: Александар Брковиќ, тренер на екипата на Партизан: “Металург доаѓа подготвен за уште еден...

читај повеќе >

НОВ РАКОМЕТАР ВО РЕДОВИТЕ НА МЕТАЛУРГ

28.02.2014

 Младиот и екстраталентиран црногорски репрезентативец Вуко Борозан (20) стана нов член на нашиот ракометен колектив. Борозан во Металург доаѓа од хрватски Карловац и во...

читај повеќе >

УТРЕ ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРИТЕ СО ЕКИПИТЕ НА ВОЈВОДИНА И НА БРЕСТ МЕШКОВ

28.02.2014

Утре познува продажбата на влезниците за натпреварите со екипите на Војводина и на Брест Мешков. Влезниците ќе важат за двете средби и ќе чинат 100 денари. Натпреварот...

читај повеќе >