РК Металург

В СРЕДА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА СРЕДБИТЕ СО НЕКСЕ И СО ПАРТИЗАН

30.09.2013

По возбудувањата во Лигата на шампионите, вниманието на Металург се префрла на натпреварувањето во Гаспром регионалната лига. Во следните десетина дена Металург ќе одигра...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПРОДОЛЖУВА СО ПРОДАЖБА НА БЛОК-ВЛЕЗНИЦИ, ЌЕ СЕ РАСПРОДАВА БЛОКОТ-Б5 ОД СЦ “БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

30.09.2013

Почитувани, Поради  големиот интерес за набавка на блок-влезници за нашите натпревари од групната фаза во Лига на шампионите,  РК Металург ве информира дека од вторник...

читај повеќе >

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ ВО ИДЕАЛНИОТ СОСТАВ НА ПРВОТО КОЛО

30.09.2013

Во редовните билтени, по секое одиграно коло, ЕХФ најде место за двајца ракометари на Металург. Ренато Вугринец е прогласен за најдобар десен бек на второто коло на Лигата на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАМИНУВА ЗА БАЊА ЛУКА

29.09.2013

Утре наутро екипата на Металург заминува за Бања Лука, каде на 01.10.2013 година ќе го одигра натпреварот од четвртото коло на Гаспром регионалната лига против тимот на Борац....

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПОБАРА И ДОБИ ИЗВИНУВАЊЕ ОД ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН, ПОРАДИ НАВРЕДЛИВИОТ ТЕКСТ НА НИВНАТА ИНТЕРНЕТ-СТРАНИЦА

29.09.2013

Веднаш по откривањето на навредливиот текст ставен на интернет-страницата на ПСЖ, реагираше канцеларијата на Металург. Од нашите спортски пријатели од Франција побарано е...

читај повеќе >

ЗАСЛУЖЕНА РАДОСТ

29.09.2013

По блескавата победа на Металург нашите ракометари заслужено се...

читај повеќе >

БЕЗ СРАМ АМА СО ПЕРДЕ НА ОЧИТЕ

29.09.2013

Навистина запрепастувачки текст е поставен на официјалната интернет-страница на Пари Сен Жермен. Еден клуб од калиброт на ПСЖ се обидува да ја дескредитира чистата победа...

читај повеќе >

ПОБЕДАТА НА МЕТАЛУРГ НИЗ НАСЛОВИТЕ НА НАШИТЕ МЕДИУМИ

29.09.2013

Металург супериорен против ПСЖ        ТВ-Алфа Срцето на Металург поголемо од парите на ПСЖ!        Утрински Богатиот ПСЖ си замина банкротиран од пеколот во „Борис...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ОВА БЕШЕ ПОВЕЌЕ ОД ИГРА. МОЈСОВСКИ: ПОКАЖАВМЕ СРЦЕ И МАКЕДОНСКИ ИНАЕТ

29.09.2013

На редовната прес-конференција емотивна изјава даде Лино Червар, се уште возбуден од постигнатиот успех: “Целата екипа заслужува неверојатно големи честитки. На публиката...

читај повеќе >