Топ Вести

РК Металург

ПРОДАЖБАТА ПОЧНА – ИНТЕРЕСОТ ГОЛЕМ (ФОТО)

16.02.2013

Tочно во 12 часот почна продажбата на влезниците за натпреварот од 10. Коло на Лигата на шампионите, Металург – Силкеборг. Влезниците се продаваат на 20 локација од мрежата на...

читај повеќе >

ДЕНЕСКА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – СИЛКЕБОРГ

16.02.2013

Денеска, во 12 часот, почнува продажбата на влезниците за средбата од последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите, Металург - Силкеборг. Овој натпревар е и нашиот...

читај повеќе >

АМБАСАДОРОТ ИСАЈЛОВСКИ ГО ПРЕЧЕКА МЕТАЛУРГ ВО “ДОМОДЕДОВО“

15.02.2013

Нешто по 12 часот Металург слета на московскиот аеродром “Домодедово“, каде беше пречекан од нашиот амбасадор во Руската Федерација, Илија Исајловски. Во краткото дружење,...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ СТАНА ТАТКО. МАЛАТА ЈОВАНА Е НОВИОТ ФАН НА МЕТАЛУРГ. ФОТОГАЛЕРИЈА (Фото: Бансколиев)

14.02.2013

Огромна радост во семејството Миркуловски ! Филип и Благица добија прекрасна ќеркичка Јована. Породувањето е извршено во елитната приватна болница “Ре-Медика“, денеска...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ЗАМИНУВА ВО ЧЕХОВ

14.02.2013

Рано наутро (4.30 часот) Металург заминува за Русија. Нашите ракометари ќе летат на релација Скопје – Виена – Москва, а од таму со автобус до градот Чехов, каде в сабота се игра...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НА ТРАДИЦИОНАЛНОТО ЗАКРОЈУВАЊЕ НА ЛОЗОВИТЕ НАСАДИ ВО ВИНАРИЈАТА СТОБИ.

14.02.2013

Лесна работа на лозарите и бериќетна година беа дел од желбите искажани на традиционалното закројување на лозовите насади на денот на Св. Трифун во Винарија...

читај повеќе >

“КУПИ КАРТИ ЗА СЕ“ Е НАШИОТ НОВ ДИСТРИБУТЕР НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ.

13.02.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека го промени партнерот за продажба на билети за натпреварите од Лигата на шампионите во ракомет и денеска (13.2.2013...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е ПОРАЗЕН ВО ВЕЛЕЊЕ

09.02.2013

Ракометарите на Металург го загубија натпреварот во Велење, со резултат 23:19 (10:10). Видовме тешка  и нервозна средба во која победата заслужено му припадна на домашниот...

читај повеќе >

ЛИСТА НА ТВ-КАНАЛИ КОИ ДИРЕКТНО ЌЕ ЈА ПРЕНЕСУВААТ СРЕДБАТА ГОРЕЊЕ – МЕТАЛУРГ

08.02.2013

Натпреварот на Металург против екипата на Горење ќе го пренесуваат повеќе телевизиски канали. Во продолжение го презентираме списокот.   Горење - Металург...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАМИНА ЗА ВЕЛЕЊЕ

08.02.2013

Ракометарите на Металург ја напуштија Крањска Гора и заминаа за Велење, каде в сабота ќе се игра натпреварот од осмото коло во Лигата на шампионите, против екипата на Горење....

читај повеќе >