РК Металург

СПИСОК НА ТЕЛЕВИЗИИТЕ КОИ ЌЕ ГО ПРЕНЕСУВААТ НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – КИЕЛЦЕ

14.11.2012

Во Европа централен ракометен настан овој викенд е натпреварот Металург - Киелце. Милиони гледачи низ целиот свет ќе имаат можност да ги видат нашата прекрасна сала и нашата...

читај повеќе >

ГОТОВО Е – САЛАТА Е РАСПРОДАДЕНА

12.11.2012

Металург продолжува со рушење на рекордите. За натпреварот против Киелце, салата е распродадена за помалку од два часа. На располагање беа сите влезници со напомена дека 90...

читај повеќе >

БИТКА ЗА СЕКОЈА КАРТА

12.11.2012

Стартуваше продажбата на влезниците за натпреварот Металург - Киелце. Интересот е енормен, поголем од било кога. Продажбата е ограничена на четири карти по купувач, а...

читај повеќе >

ВАНЧО ДИМОВСКИ Е ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА “13 НОЕМВРИ“. НАГРАДА И ЗА МЕТАЛУРГ

12.11.2012

Капитенот на Металург, Ванчо Димовски, е добитник на наградата „13 Ноември“, што ја доделува Сојузот на спортовите на Скопје. Екипно, награда доби и Металург, кој лани имаше...

читај повеќе >

ВО НАТПРЕВАР БЕЗ ЧОВЕЧКИ ЖРТВИ ПОБЕДИ ВАРДАР

11.11.2012

„Комитите“ се вратија во „Кале“. За жал, со нив се вратија и сцените што одамна сме ги заборавиле. Натпреварот во кој сите имавме желба за победа, натпреварот што се смета за...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ Е ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА “ГОЛЕМАТА МАЈКА“, КОЈА ОД ОВАА ГОДИНА ЈА ДОДЕЛУВА ОПШТИНАТА “ГАЗИ БАБА“.

03.11.2012

Со свечена седница на Советот на општината, која се одржа во општина Гази Баба и со свечена академија што се одржа во Младинскиот Културен Центар, општината Гази Баба го...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ ДОБИ ЛЕКЦИЈА ПО МОДЕРЕН РАКОМЕТ, НО СЕ СПАСИ ОД КАТАСТРОФА

26.10.2012

Автокоманда“ слави! Големиот Загреб го напушти теренот ракоплескајќи им на нашите ракометари. Стариот лисец Лино Червар го надмудри својот поранешен помошник Голужа....

читај повеќе >

ДРЕСОВИТЕ И СУВЕНИРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЌЕ СЕ ПРОДАВААТ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ НА “ПАЛМА СПОРТ“

22.10.2012

Дресовите и сувенирите на Металург отсега ќе се продаваат во продавниците на “Палма Спорт“. Досега нашите проиводи се продаваа исклучиво во нашиот фан-шоп, пред...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДЛИЧЕН ВО СИТЕ СТАТИСТИЧКИ КАТЕГОРИИ ВО ЛШ

22.10.2012

По четири одигрни кола Металург е на врвот во речиси сите статистички категории. Нашиот клуб, заедно со Барселона, Киелце и Веспрем, е дел од големата четворка која ги има...

читај повеќе >

СОНИШТАТА СТАНАА РЕАЛНОСТ

20.10.2012

Соништата станаа реалност ! Со години го градиме нашиот тим. Со години вложуваме средства и сили. Со години сонуваме еден ист сон - Металург во самиот европски врв. Дојде и тој...

читај повеќе >