Топ Вести

РК Металург

Со многу мака, Нексе сепак ги освои бодовите против Металург

16.12.2018

На гостувањето во Нашице, Металург е поразен од екипата на Нексе, со резултат 26:23 (12:10). Иако доживеа нов пораз, Металург остави одличен впечаток и добро му се спротивстави на...

читај повеќе >

Металург натпреварувачката 2018-та ќе ја заврши со мини-турнеја во Хрватска и БиХ

15.12.2018

Веднаш по утринскиот тренинг, екипата на Металург замина за Хрватска и БиХ, каде во следните три дена ќе ги одигра последните два натпревари во 2018 година, двата во рамките на...

читај повеќе >

Во СЕХА-лигата е комплетирано 11-то коло. Резултати и табела

12.12.2018

Со вчерашниот натпревар меѓу екипите на Стеауа и на ППД Загреб, комплетирано е 11-тото коло. Како што е познато, Металург во ова коло одигра тежок натпревар со екипата на Мешков...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Денеска одигравме лошо во одбраната

09.12.2018

На редовната прес-конференција по средбата со Мешков Брест, натпреварот го коментираа тренерите на двете екипи и одбраните ракометари. . Данило Брестовац: “Честитки за...

читај повеќе >

Мешков Брест ги однесе бодовите од Скопје

09.12.2018

Металург и Мешков Брест денеска одиграа натпревар во рамките на 11-тото коло на СЕХА-лигата, последно наше домашно претставување за 2018 година. Средбата ја одигравме во СЦ...

читај повеќе >

Мешков Брест во Скопје доаѓа со својот најдобар состав

08.12.2018

Откако во досегашниот тек на сезоната Мешков Брест во СЕХА-лигата најчесто настапуваше со својот послаб состав и нанижа дури пет порази, со што сериозно ги ослабе своите...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Очекувам добра борба и позитивен резултат

07.12.2018

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод неделната средба со Мешков Брест, во рамките на 11. коло на СЕХА-лигата. Овој пат пресот го одржавме во салата “Јане...

читај повеќе >

Комплетирано е 10. коло на СЕХА-лигата. Табела

06.12.2018

Со вчерашниот натпревар меѓу екипите на Металург и на Вардар, комплетирано е десетото коло на СЕХА-лигата. До крајот на тековната година ќе се одиграат уште три кола во кои...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Последниот напад го вежбавме на тренинг, како да знаевме дека ќе ни треба

06.12.2018

На прес-конференцијата по средбата меѓу Металург и Вардар, натпреварот го коментираа тренерите н двете екипи и одбраните ракометари. Тренерот на Вардар, Роберто Парондо,...

читај повеќе >

Металург одличен, натпреварот драматичен, ама бодовите сепак за Вардар

06.12.2018

Вечерва Металург добро го изнамачи поранешниот европски и актуелен македонски и СЕХА-шампион, Вардар, во меч во кој по кој знае кој пат не го реализиравме последниот напад и...

читај повеќе >