Топ Вести

РК Металург

Александар Јовиќ: Тешка група во која ние ќе бидеме со убедливо најмлад состав

29.06.2018

Металург предмалку ги дозна своите противници во групната фаза на Лигата на шампионите, каде ќе се соочиме со екипите на Бјерингбро (Данска), Спортинг (Португалија), Бешикташ...

читај повеќе >

Металург ги доби своите противници во групната фаза на Лигата на шампионите

29.06.2018

Во Виена заврши извлекувањето на групите за групната фаза на Лигата на шампионите за сезона 2018/19. Металург оваа сезона ќе настапува во групата “Ц“, каде  за противници ги...

читај повеќе >

Металург денеска ги добива противниците во групната фаза на Лигата на шампионите

29.06.2018

Денеска, со почеток во 12.30 часот, ќе се влече ждрепката за групната фаза во Лигата на шампионите. Металург повторно ќе биде дел од групите “Ц“ и “Д“ и при влечењето ќе...

читај повеќе >

Македонската Суперлига ќе стартува на средината на септември

22.06.2018

Машката Суперлига и годинава ќе се игра по истиот систем на натпреварување. Металург и Вардар на лигата ќе и се приклучат напролет, додека во првиот дел од шампионатот, за...

читај повеќе >

Металург од прв шешир ќе ја чека ждрепката за групната фаза

20.06.2018

Металург е ставен меѓу двете најсилни екипи кои ќе бидат дел од групите “Ц“ и “Д“. Нашиот клуб, заедно со Висла Плоцк, е ставен во првиот шешир при извлекување на ждрепката...

читај повеќе >

Металург повторно е дел од Лигата на шампионите

18.06.2018

Прекрасни вести стигнаа од Глазгов, од каде пред малку стигна решението на Извршната Комисија на ЕХФ според кое Металург и оваа сезона ќе биде дел од Лигата на...

читај повеќе >

Александар Јовиќ се стекна со мастер-коуч диплома

06.06.2018

Со полагање на третиот модул во Загреб, тренерот на Металург Александар Јовиќ се стекна со диплома Мастер-коуч. Со добивањето на оваа лиценца, Александар Јовиќ стекна можност...

читај повеќе >

На состанокот на Извршната комисија на ЕХФ во Глазгов ќе се решава за апликацијата на Металург

06.06.2018

Металург и оваа година побара вајлд-карта за учество во Лигата на шампионите. За нашата, како и за апликациите на сите други заинтересирани екипи, ќе се решава на состанокот...

читај повеќе >

Сите стрелци на Металург во сезона 2017/18

02.06.2018

Во сезона 2017/18, Металург одигра 42 официјални средби во Лигата на шампионите, СЕХА-лигата, Купот на Македонија и во првенството на Македонија. Притоа, нашите стрелци постигнаа ...

читај повеќе >

Сите официјални натпревари на Металург во сезона 2017/18

02.06.2018

Во сезоната 2017/18, Металург се натпреваруваше во четири натпреварувања: Лигата на шампионите, СЕХА-лигата, Купот на Македонија и во првенството на Македонија. Нашиот клуб...

читај повеќе >