РК Металург

МЕТАЛУРГ УТРЕ ТРГНУВА ПО НОВО УЧЕСТВО ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

06.09.2012

Настапи моментот на вистината. За десетина часа Металург ќе тргне на пат кон Норвешка. Долгоочекуваниот квалификациски турнир, од кој секој по малку стравува, почнува во...

читај повеќе >

И ТОА Е МОЖНО – МЕТАЛУРГ И ВАРДАР ОДИГРАА ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР

04.09.2012

Односите помеѓу Металург и Вардар ПРО ѝ се добро познати на македонската јавност. Често затегнати, понекогаш и презатегнати. Затоа, како бомба одекна веста дека нашите...

читај повеќе >

ПОЗНАТИ СЕ СУДИИТЕ И ДЕЛЕГАТИТЕ КОИ ЌЕ ГИ СУДАТ НАШИТЕ МЕЧЕВИ ВО НОРВЕШКА

30.08.2012

ЕХФ ги објави имињата на судиите и делегатите кои ќе ги водат нашите натпревари на квалификацискиот турнир во Норвешка. Така, полуфиналниот натпревар против австрискиот...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР ЗА “ГЛАСОТ НА ИСТРА“: ИДНАТА ГОДИНА НЕМА ДА ДОЈДЕМЕ

27.08.2012

Многу поплаки на судењето имаа тренерите, на туку што завршениот турнир во Новиград. Поплаки имаа нашите, се жалеа и од Горење. И ова не е прв пат. Поради истите причини лани...

читај повеќе >

ДОДЕКА МЕТАЛУРГ ИГРАШЕ СО Н.Р.КИНА, АРАМИИ НИ ГИ “ОЧИСТИЈА“ СОБИТЕ

25.08.2012

Непријатен инцидент се случи на самиот крај од турнирот во Новиград. Додека Металург ја играше средбата со селекцијата на Кина, крадци влегоа во хотелските собите на...

читај повеќе >

ТУРНИРОТ ВО НОВИГРАД ГО ЗАВРШИВМЕ СО ПОБЕДА НАД КИНА

24.08.2012

Металург ја совлада селекцијата на Кина во својот последен натпревар од “Истриа хандбал Купот“. Резултатот од средбата е 22:19 (11:10). Според водството на нашата екипа, Металург...

читај повеќе >

УШТЕ ЕДЕН ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ

23.08.2012

Турнирот во Новиград ќе му остане во лошо сеќавање на нашиот клуб. И не само поради двата врзани порази и огромниот неуспех против “децата“ на Загреб. Залажани од добрите...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ЗАГУБИ ВО ПРВОТО КОЛО НА “ИСТРИА ХАНДБАЛ КУП“

23.08.2012

Ракометарите на Металург ја загубија средбата од првото коло на “Истриа хандбал Купот“. Поразени сме од шампион на Словенија со резултат 22:21 (11:9). Како што е познато со оваа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ЌЕ НАСТАПИ НА ТУРНИРОТ “ИСТРИА ХАНДБАЛ КУП“

21.08.2012

Металург во Новиград стигна околу 15.00 часот и се смести во хотел кој се наоѓа на само 200 метри од салата во која ќе се игра турнирот. Во составот на нашиот шампион ги нема Станиќ...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е ПОБЕДНИК НА ЈУБИЛЕЈНИОТ 40-ТИ “СТРУШКИ РАКОМЕТЕН ТУРНИР“

18.08.2012

По две освоени трети места, во своите претходни настапи, Металург конечно дојде и до победничкиот пехар. Во финалната средба на јубилејниот 40-ти “Струшки ракометен турнир“,...

читај повеќе >